Amaterji SAK so prvaki.
Slovenski atletski klub
ŠPORT

Amaterji SAK so prvaki

Z zmago v višini 3:0 proti amaterjem celovškega nogometnega kluba Donau so si amaterji Slovenskega atletskega kluba (SAK 1b) v 2. razredu – skupina D predčasno zagotovili naslov prvaka. V tem razredu igra kar nekaj mladih moštev klubov iz koroške lige (Kotmara vas, Vajškra itd.).

Na torkovi tekmi proti moštvu „Donau Team B“ sta za drugo ekipo SAK zadela dvakrat Matic Pogačnik – v 7. minuti in iz enajstmetrovke v 55. minuti – ter Alen Hadžič (83.).

Tudi članska ekipa proti Donau-u

V koroški ligi pa se v sredo zvečer začenja 24. krog prvenstva. Slovenski atletski klub bo v celovškem derbiju gostoval prav pri klubu SV Donau. Članska ekipa SAK je pretekli dve tekmi igrala neodločeno. Tekmec iz mestnega predela Šentrupert pa spomladi še sploh ni zmagal in je iztržil le dva remija. Derbi se bo začel ob 18.30 uri na igrišču Donau-a.