Butnskala
ORF
ORF
PRIREDITVE

Prireditveni koledar

Koncerte, gledališke predstave, predavanja, diskusije in še mnogo več najdete v našem koledarju prireditev. Poslužite se kulturne, izobraževalne in razvedrilne ponudbe.

SREDA, 17. APRIL

– „Frühere Verhältnisse / Häuptling Abendwind“
dva komada Johanna Nestroya; med drugimi igra: Magda Kropiunig; tudi še 24. aprila in nato predstave do 25. maja
Celovec, mestno gledališče – 19:30

– Jazzovski koncert
nastopajo: Paul Zlattinger, Sebastian Weiss, Jaka Krušič, Christoph Suttner
Celovec, Villa for Forest – 20:00

ČETRTEK, 18. APRIL

– Odprtje razstave v nizu „Okno k sosedu“
razstavljata: Matjaž Borovničar, Luka Širok
Celovec, slovenski generalni konzulat – 18:00

– V nizu „Manjšine – okno v svet“ bo težišče Zila
predavata: Uši Sereinig, Peter Wiesflecker
Celovec, Slovenski knjižni center Mohorjeve – 18:00

– Literarno branje
iz svojega romana „Na robu jezika“ bere: Vincenc Gotthardt
Železna Kapla, Hiša kulture/ farna dvorana – 19:30

– „Butnskala – Felsenklescher“
nastopa: teatr trotamora; režija: Marjan Štikar; dvojezična predstava z nadnapisi; tudi še 19. in 20. aprila
Šentjakob v Rožu, farovž – 19:30

PETEK, 19. APRIL

– Strokovni dan za čebelarje
vodi: Franc Šivic; predava: Gregor Drolc
Tinje, Dom prosvete – 14:00

– Baročni koncert z akordeonisti
nastopa: skupina Barock d’accord (Jacqueline Piacentini – sopran, Thomas Salzmann – bariton in falset, ter Jure Pavlič, Tinkara Zupan in Stefan Krimbacher – vsi akordeon); tudi 27. aprila v Radovljici
Celovec, Dom glasbe – 19:30

– „Butnskala – Felsenklescher“
nastopa: teatr trotamora; režija: Marjan Štikar; dvojezična predstava z nadnapisi; še 20. aprila
Šentjakob v Rožu, farovž – 19:30

SOBOTA, 20. APRIL

– „Tinko Polovinko“
v otroškem gledališkem abonmaju Kakajček gostuje: Zavod Kult (Jernej Čampelj)
Šentjanž v Rožu, k&k – 18:00

– Odprtje razstave „Handlungen und Verwandlungen“
razstavlja: Heidi Robatsch; na ogled do 29. maja
Tinje, Dom prosvete, Velika galerija – 18:00

– „Rock for Angola“
na dobrodelnem koncertu društva Iniciativ Angola nastopajo: Full House, Bugivugi, The Whoomans, LPS
Pliberk, Kulturni dom – 19:00

– Vigredni koncert SPD Gorjanci
nastopajo: pevske skupine SPD Gorjanci, Tamika
Kotmara vas, ljudska šola – 19:00

– „Butnskala – Felsenklescher“
nastopa: teatr trotamora; režija: Marjan Štikar; dvojezična predstava z nadnapisi
Šentjakob v Rožu, farovž – 19:30

– Koncert
nastopata: Vokalna skupina BeJazzy iz Ljubljane, MePZ Gorotan
Šmihel, farna dvorana – 19:30

NEDELJA, 21. APRIL

– Srečanje otroških in mladinskih zborov
Škocjan, dvorana K3 – 14:30

– Finisaža razstave „foto & nit“
razstavljata: Melina Kumer Reichamnn, Stefan Reichmann; glasba: Šentjanški tamburaši
Globasnica, arheološki romarski muzej – 15:00

– Družabnost Volilne skupnosti Borovlje
družabno srečanje ob jedači (čevapčiči in sardele z žara)
Trata, pri Cingelcu – 16:00

PONEDELJEK, 22. APRIL

– „Rastje, ki pripoveduje zgodbe“
sodelujejo: KUD Valentin Kokalj (Visoko), MoPZ Foltej Hartmann, recitatorji SPD Edinost
Pliberk, Kulturni dom – 19:00

– Predavanje „Wie aus dem Sablatnigsee ein Turnersee wurde“
na povabilo pobude „Zablaško jezero“ predava: Christian Klösch
Škocjan, dvorana K3 – 19:30

– Film „V belem“
Trata, pri Cingelcu – 19:30

SREDA, 24. APRIL

– „Frühere Verhältnisse / Häuptling Abendwind“
dva komada Johanna Nestroya; med drugimi igra: Magda Kropiunig; tudi še 26. in 28. aprila ter v maju do 25. maja
Celovec, mestno gledališče – 19:30

ČETRTEK, 25. APRIL

– V nizu „Manjšine – okno v svet“ bo težišče Južni Tirol
predavata: odvetnik Marco Manfrini, zdravnik Oliver David Hopfgartner; moderacija: Martha Stocker
Celovec, Slovenski knjižni center Mohorjeve – 18:00

PETEK, 26. APRIL

– „Prijateljstvo ne pozna meja“
spored ob dnevu šol in partnerskih šol: celodnevna pokušnja kraških dobrot; od 10. do 12. ure: kulturni program ter predstavitev in prodaja skupnih umetnin šolarjev; od 17. do 19. ure: „Gradimo mostove“ – povezovanje, mreženje in druženje
Celovec, nakupovalna hiša Südpark – celodnevno

– Predvajanje filma „Zajeti v izviru – Slovenski otroci Lebensborna“
režiserka: Maja Weiss (bo tudi navzoča); dokumentarec poredstavlja pretresljive zgodbe štirih ukradenih slovenskih otrok, ki so bili del nacističnega rasnega eksperimena v času druge svetovne vojne
Sele, farni dom – 19:30

– „Frühere Verhältnisse / Häuptling Abendwind“
dva komada Johanna Nestroya; med drugimi igra: Magda Kropiunig; tudi še 28. aprila ter v maju do 25. maja
Celovec, mestno gledališče – 19:30

SOBOTA, 27. APRIL

– „Klasika na podeželju“
nastopa: simfonični orkester zasebne visoke glasbene šole Gustava Mahlerja v Celovcu (GMPU); vodstvo: študenti dirgiranja; solistki: Maja Špilar (flavta) in Helena Pirker (rog)
Pliberk, Kulturni dom – 19:30

– „The Unit Pub Pop/Rock“
v sklopu Globaških kulturnih dnevov nastopajo: skupine Flavor Amp, inProgress, The Underground Base in Ladja
Globasnica, Unit Pub (gostilna Juenna) – 20:30

NEDELJA, 28. APRIL

– „Frühere Verhältnisse / Häuptling Abendwind“
dva komada Johanna Nestroya; med drugimi igra: Magda Kropiunig; predstave do 25. maja
Celovec, mestno gledališče – 15:00

PONEDELJEK, 29. APRIL

– Popoldanska pravljična urica
prijave so potrebne
Celovec, Slovenska študijska knjižnica – 17:00

TOREK, 30. APRIL

– „Govedina“
na pokušnjo bodo dobre kapljice, domači kruh, pecivo in domače dobrote
Sele, Gospodarski center – 17:00

SREDA, 1. MAJ

– Koncert Marijinih pesmi
nastopata: MePZ Pevskega društva Sele in cerkveni zbor Obirskega pevskega društva (OPD); moderacija: Monika Novak-Sabotnik
Sele, farna cerkev – 19:00