Kvintet bratov Smrtnik
rtvslo.si
rtvslo.si
PRIREDITVE

Prireditveni koledar

Koncerte, gledališke predstave, predavanja, diskusije, izobraževanja in še mnogo več najdete v našem koledarju prireditev. Izobraževalna, kulturna in razvedrilna ponudba je po zaustavitvi javnega življenja zaradi ukrepov proti koronapandemiji vigredi spet zaživela, zdaj pa so dogodki s publiko spet mogoči – to pa z upoštevanjem pravila PCT (3-G).

TOREK, 19. OKTOBER

– „Funktionelle Myodiagnostik in der täglichen Praxis“
predava: zdravnik Ivan Ramšak
Tinje, Dom prosvete – 19:00

– „Am Ball. Wider erbliche Schwachsinnigkeit“
v predstavi gledališča Wolkenflug igrata (v nemškem jeziku): Katarina Hartmann, Birgit Fuchs; režija: Ute Liepold; še 20. oktobra
Celovec, Theater in der Hafenstadt – 20:00

SREDA, 20. OKTOBER

– „Čirule Čarule 123 – domišljija se zgodi“
premiera otroške gledališke šole Šentjanž; besedilo in režija: Nika Brgant
Šentjanž, k&k – 18:00

– Gledališka predstava „Gorazdov vozel“
v gledališkem abonmaju „Pgled dlje“ gostuje: Slovensko ljudsko gledališče Celje
Šentjanž, k&k – 20:00

– „Am Ball. Wider erbliche Schwachsinnigkeit“
v predstavi gledališča Wolkenflug igrata (v nemškem jeziku): Katarina Hartmann, Birgit Fuchs; režija: Ute Liepold
Celovec, Theater in der Hafenstadt – 20:00

ČETRTEK, 21. OKTOBER

Koroški pisatelj Florian Lipuš leta 2017
ORF

– Predstavitev knjige „Zgode in nezgode“
avtor knjige: Florjan Lipuš
Celovec, Knjižni center Haček – 18:30

– „Wört(h)erseele / Beseduh“
gledališko-lutkovna predstava gledališča VADA in Gledališča DELA po komadu „Pontypool“ Tonyja Burgessa; igrajo: Julija Izmajlova, Tea Kovše, Yves Brägger, Felix Strasser; glasovi: Boris Randzio, Lara Vouk, Adam Zott; tudi 22. in 23.10. in 11. ter 12.11. več informacij
Celovec, Hafenstadt – 19:00

– Koncert
nastopajo: Peter Karpf & bend
Celovec, Dom glasbe – 20:00

– „Galant heritage“
koncert in prezentacija zgoščenke; nastopa: Alberto Gaspardo (orgle)
Gorjane, farna cerkev – 19:00

ODPOVEDANO! – Koncert „Master of Clarinet“
nastopa: Eddie Luis and his jazz passengers; posebni gost: Miloš Milojevič (klarinet)
Celovec, Kammerlichtspiele – 20:00

PETEK, 22. OKTOBER

– „Podedovani molk, potlačeni spomin“
finisaža razstave Wernerja Koroschitza in Michaela Koschat; sodelujejo: 4.a-razred ljudske šole Lipa s predstavo o nasilju in pregnanstvu „Vihar / Sturm“ (režija: Marjan Štikar), Brigite Entner („Die Angst war immer da“ / „Strah nas je vedno spremljal“) in Kvartet Nomos
Vrba, Gemonaplatz – 18:00

– Srečanje glasbenih šol
sodelujejo: učenci Glasbene šole dežele Koroške, SCGV Emil Komel iz Goric in Glasbene matice Furlanije-Julijske krajine
Bilčovs, ljudska šola – 18:30

– Pevski večer
nastopajo: Kvintet Donet, Kvintet Kralj Matjaž, Quintett Petzen, Kvintet bratov Smrtnik, Tercet Lepena
Pliberk, Kulturni dom – 19:00

– „Galant heritage“
koncert in prezentacija zgoščenke; nastopa: Alberto Gaspardo (orgle)
Podklošter, farna cerkev – 19:00

– „Wört(h)erseele / Beseduh“
gledališko-lutkovna predstava gledališča VADA in Gledališča DELA po komadu „Pontypool“ Tonyja Burgessa; igrajo: Julija Izmajlova, Tea Kovše, Yves Brägger, Felix Strasser; glasovi: Boris Randzio, Lara Vouk, Adam Zott; tudi 23.10. ter 11. in 12.11. več informacij
Celovec, Hafenstadt – 19:00

– Prireditev SPD Radiše
sodelujejo: MePZ SPD Radiše, Trio aoide, Eva Hartmann (Pedagoška visoka šola na Koroškem)
Radiše, Kulturni dom – 19:30

SOBOTA, 23. OKTOBER

– Obrezovanje sadnih dreves
tečaj vodi: Josef Quendler
Tinje, Dom prosvete – 09:00

– Dan petja za otroške in mladinske zbore
spremljata: župnik Michael G. Joham in Pavel Zablatnik
Podgorje, župnišče – 09:00

– Večer samospevov ob 100. obletnici smrti Josipa Ipavca
nastopajo: Regine Hangler (sopran), Monika Bohinec (mezzosopran), Garbiel Lipuš (bariton), Tatjana Pichler (kariton), ter kvartet saksofonov „4SAXESS“ (Andrej Omejc, Oskar Laznik, Tadej Šepec, Dejan Prešiček)
Pliberk, Kulturni dom – 19:00

– „Wört(h)erseele / Beseduh“
gledališko-lutkovna predstava gledališča VADA in Gledališča DELA po komadu „Pontypool“ Tonyja Burgessa; igrajo: Julija Izmajlova, Tea Kovše, Yves Brägger, Felix Strasser; glasovi: Boris Randzio, Lara Vouk, Adam Zott; tudi še novembra; več informacij
Celovec, Hafenstadt – 19:00

– „Dober večer, sosed“
nastopajo: Mladinski zbor Sweethearts, MePZ Srce, Trio Adijo, Ansambel Rosa; slavnostni govor: Olga Voglauer; obvezna je prijava na tel. 0664-5707010
Dobrla vas, Kulturni dom – 19:30

NEDELJA, 24. OKTOBER

– Jožefova maša
nastopa: Zbor Zveze slovenski cerkvenih pevskih zborov iz Trsta pod vodstvom Bogdana Kralja
Dobrla vas, farna cerkev – 09:00

– Predvajanje filma „Sine legibus – Po poteh 1976“
režija in scenarij: Milena Olip
Bilčovs, farni dom – 18:00

PONEDELJEK, 25. OKTOBER

– Odkritje spominske plošče: Janko Messner
nastopajo: MoPZ Foltej Hartman, MoPZ Kralj Matjaž, MePZ Podjuna
Pliberk, pred rojstno hišo Janka Messnerja v Dobu – 17:00

TOREK, 26. OKTOBER

– Proslava pri spomeniku za žrtve za svobodno Avstrijo
vabi: Memorial Kärnten Koroška
Trnja vas, pokopališče – 10:00

SREDA, 27. OKTOBER

– Predstavitev publikacije
Alojz Rebula (1924-2018) „APOKRIF“ (izšla posthumno, Mladika)
Celovec, Slovenski knjižni center Mohorjeve – 18:00

– Branje „Anderland / Druga dežela"
avtorica: Karin Prucha; v slovenščini bere: Simona Roblek; glasba: Lena Kolter (violina); prosijo za rezervacijo
Pliberk, muzej Wernerja Berga – 19:00

ČETRTEK, 28. OKTOBER

– Odkritje spominskega obeležja Angeli Piskernik
navrh sledi podijska razprava v Škofijski hiši
Celovec, pri Uršulinkah – 18:00

PETEK, 29. OKTOBER

– „Über.Leben.Grenze. Eine collagierte Zeitreise“
predstavitev knjige avtorice Birgit-Sabine Sommer
Železna Kapla, šolski center – 18:00

– Koncert „A tribute to Stevie Wonder and Michael Jackson“
nastopajo: Karen Asatrian, Grega Kozar, Matjaž Kajzer, Karin Zemlič, Stefan Mörtl, Tomaž Gajšt in drugi
Celovec, Kammerlichtspiele – 20:00

SOBOTA, 30. OKTOBER

– „15 razlogov, zakaj“
premiera mlajše mladinske gledališke skupine SPD Bilka; režija: Ana Ruter; ponovitev v nedeljo
Šentjanž v Rožu, k&k – 19:00

NEDELJA, 31. OKTOBER

– Osrednja spominska svečanost ZKP ob Dnevu mrtvih
pri skupnem grobišču in spomeniku za padle antifašistične borce; glasbeni okvir: skupina akzent SPD Jepa – Baško jezero
Malošče, pokopališče – 14:30

– „15 razlogov, zakaj“
nastopa:a mlajša mladinska gledališka skupina SPD Bilka; režija: Ana Ruter
Šentjanž v Rožu, k&k – 17:00