JP/ORF
JP/ORF
ŠPORT

Ženske so prvakinje, moški podprvaki

V soboto sta na stadionu SAK v Celovcu v finau „Europeade 2022“ tako ženska kot moška ekipa „Team Koroška“ igrali proti nogometašicam oz. nogometašem iz Južne Tirolske. Ženske „Team Koroška“ so v streljanju enajstmetrovk s 4:2 premagala nogometašice iz Južne Tirolske. Moška reprezentanca pa je z 0:1 izgubila tekmo proti nogometašem iz Južne Tirolske.

JP

Prva polfinalna tekma med ženskima reprezentancama se je začela ob 15. uri, po rednem delu je stanje bilo izenačeno 0:0. Zato so šle ženske v podaljšek in ker tudi v tem ni nobeno moštvo zadelo, je odločitev padla v streljanju enajstmetrovk.

EUROPEADA/FB

V tem pa so bile končno srečnejše nogometašice „Team Koroška“. 4:2 je bil rezultat po streljanju enajstmetrovk, s tem pa so koroške Slovenke prvič osvojile naslov „Evropske prvakinje“.

Moški dvoboj se je nato začel ob 17. uri. Po prvem polčasu je bil rezultat 0:0 in tudi v drugi polovici je dolgo zgledalo, kot da bo šla tekma v podaljšek. Tik pred koncem drugega polčasa, v 86. minuti, pa so nogometaši iz Južne Tirolske zatresli mrežo ekipe „Team Koroška“.

S tem so poskrbeli za končni izid 1:0 in si že četrtič zapored priborili naziv „Evropski prvaki“, koroški Slovenci pa so postali podprvaki.