SAK z remijem štartal v prvenstvo

Ob koncu tedna se je začelo nogometno prvenstvo v vseh ligah in razredih na Koroškem. Slovenski atletski klub je na svojem stadionu v Celovcu igral neodločeno brez zadetkov s Kotmaro vasjo. Kljub dvema izključitvama je SAK imel na koncu še priložnost na zmago.

SAK premalo nevaren

Slovenski atletski klub je bil od začetka v premoči, poskušal uspeti s tehnično zrelim nogometom. Večinoma je to uspelo, a le na sredini terena, tja do kakih 20 metrov od nasprotnikovih vrat. Premalo je bilo idej in odločnosti, da bi SAK prodrl v kazenski prostor, predobro je bila Kotmara vas pripravljena na igro SAK.

Gostje so bili nevarni predvsem iz protinapadov. Dvakrat je domače v prvi polovici pred zaostankom obvaroval aluminij. Srečni z vmesnim rezultatom 0:0 so se izbranci trenerja Gorana Joliča podali v odmor. Podobna slika tudi v drugem polčasu, slovenski žogobrci so držali usnje večinoma v svojih vrstah, a ni jim uspelo, da bi si priigrali pravo priložnost za zadetek.

Dva rdeča kartona

V 70. minuti so se domači oslabili sami. Christian Dlopst je po prekršku videl drugi rumeni karton in moral predčasno zapustiti igrišče. Malo za tem tudi kapetan Darjan Aleksič, tudi on si je za prekršek prislužil drugi rumeni karton in s tem rdečega. S to odločitvijo se ni strinjal in žalil sodnika, za to je videl čisti rdeči karton.

Dobrih 15 minut je bil SAK na igrišču z dvema igralcema manj in bi obračun kljub temu lahko odločil zase. Marjan Kropiunik je imel tik pred koncem na nogi priložnost za odločitev, a jo klavrno zapravil. Tako je ostalo pri pravičnem, za SAK nekoliko srečnem neodločenem rezultatu.

KAC na vrhu

Novinec v koroški ligi, celovški KAC, se je kar po prvem krogu povzpel na vrh lestvice. Celovčani so pramagali Gmünd s 4:1. Drugi novinec, Šentjakob v Rožu, je remiziral z Velikovcem (2:2). Boroveljski ATUS je doma podlegel ekipi ASV iz Trnje vasi z 1:3, Pliberčani pa so se na tujem uveljavili proti Gospe sveti z 2:1. Za Slovenski atletski klub se prvenstvo nadaljuje v petek v Špitalu ob Dravi.

V spodnji ligi vzhod je bila tekma med Globasnico in Selami zaradi nevihte odpovedana, Bilčovs pa je premagal Železno Kaplo s 5:2.