Poraz v polfinalu, 3. mesto na Europeadi

Team Koroška je v polfinalu Evropskega nogometnega prvenstva manjšin na Južnem Tirolskem izgubil proti dvakratnemu prvaku Europeade in gostitelju, selekciji Južnega Tirola z 0:2. Je pa enajsterica koroških Slovencev zaključila turnir na 3. mestu.

V drugem polčasu zmanjkalo moči

Prvi polčas so izbranci selekorja Marjana Velika v petek proti Južnemu Tirolu bili enakovreden nasprotnik, potem pa je zmanjkalo moči, natrpan teden je terjal svoj davek, tudi dolga četrtfinalna tekma proti Nemcem iz Rusije. V minulih dveh dneh so se poškodovali kar štirje standardni igralci. V drugem polčasu polfinala so domačini zadeli dvakrat in si zagotovili nastop v finalu proti okcitansko govorečim Francozom.

Prvaki so postali - tretjič zapored - nemško govoreči Južni Tirolci. Team Koroška si je zagotovil odlično 3. mesto. Po 4. mestu pred štirimi leti na Europeadi pri lužiških Srbih na Saškem (Nemčija) pomeni tokratna uvrstitev nadaljnji vzpon na lestvici najboljših manjšinskih nogometnih reprezentanc v Evropi.

Vnovičen uspeh selekcije Team Koroška/Kärnten pa je tudi odlična predstavitev za kandidaturo koroških Slovencev za izvedbo Europeade 2020, katero aktivno podpira tudi koroška deželna politika, prav tako tudi Republika Slovenija.