Gimnazijke koroške prvakinje v smučanju

Na deželnem šolskem prvenstvu v alpskem smučanju na Osojščici so tekmovalke in tekmovalci Zvezne gimnazije in zvezne realne gimnazije za Slovence v Celovcu dosegli odlične uspehe. Dekliška ekipa je v kategoriji mlajše deklice osvojila naslov koroških prvakinj.

Gimnazija smučanje Osojščica

slog.at

Šolarji in šolarke so se pomerili v veleslalomu. Dekliška ekipa Slovenske gimnazije, ki jo sestavljajo Lara Vodovnik, Liza Žagar in Tamina Oraže, je v kategoriji mlajše deklice osvojila naslov koroških prvakinj. V posameznem seštevku so zasedle mesta 5, 6 in 7.

Luka Kovač pa je v kategoriji cicibani zaostal le osem stotink sekunde za zmagovalcem in s tem osvojil naslov koroškega viceprvaka. Skupno z Niklasom Kaltenbacherjem, ki je zasedel 21. mesto, se je uvrstil v ekipi Celovec na bronasto 3. mesto.

Najmlajša tekmovalka Lena Olip je dosegla 5. mesto, z ekipo Celovec pa je osvojila 4. mesto. Gregor Kušej je v kategoriji mlajši dečki dosegel 4. mesto, njegovi sotekmovalci iz Slovenske gimnazije so bili Luka Olip, Marjan Ogris-Martič in Noa Sabotnik. Kot ekipa so se uvrstili na 5. mesto med dvanajstimi ekipami.