SAK izgubil mestni derbi

Nogometaši Slovenskega atletskega kluba (SAK) so v 24. krogu koroške lige bili v soboto v gosteh pri moštvu KAC 1909. Tokratni celovški derbi je odločil KAC v svojo prid in z 2:0 premagal SAK. V 37. minuti je sodnik prisodil domačinom enajstmetrovko.

Zadel je Lukas Lausegger, kar je pomenilo vodstvo za KAC v pr vem polčasu. V drugem polčasu pa je Manuel Wallner povišal na 2:0 in tako poskrbel za poraz slovenskih nogometašev.

Selani za obstanek naredili korak naprej

V spodnji ligi - vzhod so Selani v boju za obstanek slavili tri pomembne točke, ekipa trenerja Dragana Rajkoviča je v gosteh premagala Globasnico z 2:0. Nadaljnji rezultati: Železna Kapla - Šentandraž 2:0, Šmarjeta v Labotski dolini - Rikarja vas 5:2, Bilčovs in Kraig pa sta se razšla neodločeno 0:0.