SAK po zmagi še upa na drugo mesto

V koroški ligi je Slovenski atletski klub (SAK) v gosteh premagal nogometaše Gospe Svete z 1:0. Zadetek je dosegel Tomi Riedl v 43. minuti. Tudi Velikovec in Lendorf sta zmagala in sta na prvih dveh mestih lestvice, ki pomenita podvig v regionalno ligo. SAK je na 3. mestu.

Slovenski nogometaši zaostajajo za drugim, Lendorfom, štiri točke. Na sporedu so še trije krogi, SAK igra v nedeljo v Labotski dolini proti moštvu ATSV Wolfsberg.

Ponovno prekinjena je bila tekma Bilčovščanov v spodnji ligi - vzhod, tokrat v Svincu v dolini Krčice in, kakor že v nedeljo proti Selam na Potoku, zaradi neurja.

Selani so v četrtek pred domačo publiko izgubili s Pokrčami s 3:4. V prvem polčasu so v petih minutah povedli na 3:0, nato pa so zadetke dosegli le še gostje.

Šmihel je premagal Železno Kaplo s 3:1 in vodi na lestvici, tri točke pred Svincem, ki ima tekmo manj.