PRIREDITVENI KOLEDAR

Koncerte, gledališke predstave, predavanja, diskusije, izobraževanje in še mnogo več najdete v našem koledarju prireditev. Kulturna, izobraževalna in razvedrilna ponudba je na Koroškem bogata - poslužite se je!

SOBOTA, 16. FEBRUAR

- Film „Let’s keep it"
dokumentarni film o avstrijskem odnosu do restitutcije; po projekciji pogovor z avtorico filma Burgl Czeitschner
Šentjakob v Rožu, farovž - 19:30

- Koncert "Dvorana rocks"
nastopajo: Scheibsta & die Buben, Buntspecht, FLUUR, Kočnik/Quendler
Šmihel pri Pliberku, farna dvorana - 19:30

- Kmečki ples SJK
za ples igra: ansambel "Slovenski muzikantje“; spored: 22:00 - Fračkovci, 22:10 - plesna šola Kunauer, 23:00 - Kanovski štrajherji, 24:00 - kmečki srečolov
Pliberk, Kulturni dom - 19:30

NEDELJA, 17. FEBRUAR

- Pustna prireditev in komedija „Ljubezen v omari"
gostuje: starejša gledališka skupina KPD Planina Sele; po predstavi klobase in krofi
Bajdiše, gostilna "Pri lipi“ - 10:45

- „Vseeno. Magari. Vuašt."
matineja z glasbo, literaturo in zajtrkom; liriko Janija Oswalda bere: Dietmar Pickl; glasbeni okvir: Stefan Gfrerer (kontrabas, tolkala)
Šentjanž v Rožu, k&k - 11:00

PONEDELJEK, 18. FEBRUAR

Skulptura les Jozi Metschina

orf

- Odprtje razstave "Odkrivanje lepote stvarstva"
objekte iz lesa in slike razstavlja: Jozi Metschina; na ogled do 10. marca
Tinje, Dom prosvete, Mala galerija - 19:00

SREDA, 20. FEBRUAR

- Predstavitev knjige "Poljanski camino - dvanajst razodetij s Celovškega polja"
avtor: Bojan-Ilija Schnabl
Celovec, Mohorjeva knjigarna - 17:30

- Odprtje razstave "Planine v sliki“ in podelitev nagrad fotografskega natečaja
poročilo o štiritedenskem popotovanju po Britanski Kolumbiji (Kanada): Tina Urbajs Ličina; predstavitev knjige „Igra in biseri“ Bogdana Biščaka
Šentjanž v Rožu, k&k - 18:00

ČETRTEK, 21. FEBRUAR

- „Najbolj nenavaden šolski dan"
v sklopu festivala gledaliških in lutkovnih skupin "Tribuna“ nastopa: otroška gledališka skupina „Nenavadni“ KPD Šmihel
Celovec, Jazzclub Kammerlichtspiele - 08:15

- „Mi, evropski mrliči"
na festivalu gledaliških in lutkovnih skupin "Tribuna“ nastopa: starejša gledališka skupina SPD „Bilka“ iz Bilčovsa
Celovec, Jazzclub Kammerlichtspiele - 10:00

Gledališka predstava Gustav Januš Sele

kpd_planina

- „Gustav"
v okviru festivala gledaliških in lutkovnih skupin "Tribuna“ nastopa: mlajša gledališka skupina KPD „Planina“ iz Sel
Celovec, Jazzclub Kammerlichtspiele - 19:00

- Predstavitev knjige „Faniteum"
avtorica knjige o mavzoleju za Franzisko Lanckoronsko von Attems-Heiligenkreuz na Dunaju: umetnostna zgodovinarka Aleksandra Szymanowicz-Hren
Tinje, Dom prosvete - 19:00

PETEK, 22. FEBRUAR

- "Gori doli, naokoli"
v sklopu festivala gledaliških in lutkovnih skupin "Tribuna“ nastopa: lutkovna skupina „Mladi Celovčani“ SKD Celovec
Celovec, Tischlerjeva dvorana Mohorjeve hiše - 08:15

- „Prevzgojitev"
v okviru festivala gledaliških in lutkovnih skupin "Tribuna“ nastopa: mlajša mladinska gledališka skupina SPD Bilka Bilčovs
Celovec, klub Stereo - 08:30

- „Pekarna Miš Maš"
na festivalu gledaliških in lutkovnih skupin "Tribuna“ nastopa: otroška lutkovna skupina KPD Šmihel
Celovec, Tischlerjeva dvorana Mohorjeve hiše - 10:00

- „TV ŠALA – Dobro jutro, Šentprimož!"
v sklopu festivala gledaliških in lutkovnih skupin "Tribuna“ nastopa: mladinska lutkovna skupina Danica iz Šentprimoža
Celovec, klub Stereo - 10:00

- „V garderobi"
v okviru festivala gledaliških in lutkovnih skupin "Tribuna“ nastopa: mladinska gledališka skupina „Štkgra“ KPD Šmihel
Celovec, Tischlerjeva dvorana Mohorjeve hiše - 19:00

- „Niti tat ne more pošteno krasti"
s komedijo gostuje: gledališka skupina SPD Dobrač z Brnce; nato veselo druženje (zaigral bo Hans Andreasch)
Bilčovs, farni dom - 19:00

- Koncert "Rock for Angola"
nastopajo: B.A.S.F., Blowing Doozy, Koala Voice
Celovec, stereo (nasproti Mohorjeve) - 19:30

SOBOTA, 23. FEBRUAR

- Vodenje v slovenskem jeziku po razstavi "KOSMOS 4D"
razstavlja: Thomas Hoke
Celovec, muzej sodobne umetnosti MMKK - 11:00

- Pustovanje Slovenskega društva upokojencev Šentjakob
"Drabosnjakove rajme“ predvaja: Aleks Schuster; poje: vokalna ekipa SVRŽ; okrepčilo: kava in krofi (kofe pa fancuti)
Šentjakob v Rožu, farovž, mala dvorana - 14:30

Mi evropski mrliči predstava Bilka Rok Erik Selan

spd_bilka

- „Mi, evropski mrliči"
gostuje: starejša gledališka skupina SPD Bilka iz Bilčovsa
Žitara vas, kulturni dom Kumst - 19:00

- Čebelarski ples
za ples igra: Mikola Band
Železna Kapla, gostilna Podobnik - 20:00

NEDELJA, 24. FEBRUAR

- "Alice v čudežni deželi"
gostuje: Lutkovna skupina SPD Srce iz Dobrle vasi
Šentprimož, kulturni dom - 10:45

- "Veveriček posebne vrste"
gostuje: Kaličopkovo gledališče iz Slovenije
Šmihel, farna dvorana - 11:00

TOREK, 26. FEBRUAR

- Predstavitev knjige "Totalna revolucija. Boj slovenskega punka pod komunističnim režimom Jugoslavije"
avtor: Simon Ošlak-Gerasimov; z avtorjem bo govoril: Bojan Wakounig
Celovec, Haček - 18:30

- Predstavitev knjige ""Zwischenergebnis. Gesammelte Prosa"
avtor: Janko Ferk
Celovec, Musilova hiša - 19:30

PETEK, 1. MAREC

- Otroški pust
Dobrla vas, kulturni dom - 15:00

- Predstavitev knjige "Boris Pahor - najini pogovori"
avtorica: Darka Zvonar Predan; s Pahorjem in avtorico se bo pogovarjal: tržaški časnikar in publicist Ivo Jevnikar
Celovec, Tischlerjeva dvorana - 16:00

SOBOTA, 2. MAREC

- "Škratovo ime"
v gledališkem abonmaju Kakajček gostuje: Gledališče iz desnega žepka
Šentjanž, k&k center - 18:00

NEDELJA, 3. MAREC

- 41. zimski pohod Arihova peč
odhod: pri Polancu na Čemernici mimo partizanskega bunkerja do planinske koče SPD Celovec na Bleščeči in nazaj mimo Ressmanove lovske koče do Polanca
Čemernica, pri Polancu - 09:00

- 14. kvartopirski turnir v šnopsanju
prijave: do 12. ure
Pliberk, Kulturni dom - 13:00

NEDELJA, 10. MAREC

- "Koroška poje"
nastopajo: Kvintet bratov Smrtnik, Oktet Suha, Dekleta Smrtnik, Kežarjevi vnuki, Kvartet 4 U iz Roža, tercet "Tri rože“ iz Šentjakoba, Klika, vokalno-instrumentalna skupina „Sanje“ iz Žvabeka, vokalna skupina „Antamina“ iz Dobrle vasi, Agnes Schnabl in Petra Schnabl-Kuglitsch, ženska vokalna skupina Rupa-Peč iz Italij; instrumentalna spremljava: Ana Tijssen (klavir), Christian Filipič (prečna flavta), Roman Pechmann (harmonika)
Celovec, Dom glasbe - 14:30