PRIREDITVENI KOLEDAR

Koncerte, gledališke predstave, predavanja, diskusije, izobraževanje in še mnogo več najdete v našem koledarju prireditev. Kulturna, izobraževalna in razvedrilna ponudba je na Koroškem bogata - poslužite se je!

PETEK, 17. AVGUST

- Odprtje razstave "Nova dela
razstavlja: Manfred Mörth; uvod: Michaela Monschein (kulturna urednica ORF); glasba: Felix Greilberger (kitara), Jakob Gönitzer (bas); odprto do 7. septembra
Železna Kapla, galerija Vprega - 19:30

- Ponovitev muzikala „Diši po ljubezni"
režija, ideja, tekst: Sara Lešnik več...
Železna Kapla, farna dvorana - 20:00

- Benefični koncert "fun against fake"
nastopa: Austrian Acoustic Trio "Folksmilch“ (Christian Bakanic - akordeon & perkusije, Klemens Bittmann - violina & mandola, Eddie Luis - kontrabas & glas)
Kriva Vrba, terease ob jezeru / gozdna arena - 20:00

- „Sen kresne noči"
predstava v nemškem jeziku; med drugimi igrajo: Markus Druml, Hermann Enzi, Christopher Visotschnig več...
Dobrla vas, samostan - 20:30

SOBOTA, 18. AVGUST

- "Semenj EU na starem Ljubelju"
Ljubelj, stari mejni prehod - celodnevno (od 8:00)

- Sonus 2018 - Otvoritveni koncert in odprtje razstave
razstavlja: Birgit Sauer; glasba: Duo Sonoma (Mira Gregorič na violini in Sara Gregorič na kitari)
Šmihel pri Pliberku, občinski urad - 20:00

- Fuzzmanova majhna poletna fešta
nastopajo: Fuzzman & The Singin‘ Rebels (mdr. Jozej Sticker)
Kriva Vrba, dvorana sindikata ob glavni cesti (ÖGB-Werkshalle) - 20:00

NEDELJA, 19. AVGUST

Semenj Bilčovs Ogi Miklavž Ogris

ogris_fb

- Bilčovski semenj
glasba: Zotlarji
Bilčovs, gostišče Ogris - 11:00

- Koncert "In diesen heiligen Hallen"
s pesmimi iz oper in operet nastopajo: Marilene Novak, Irina Lopinsky, Mario Podrečnik in Gerhard Kuschej; pianist: Ferdinand Bambico
Vovbre, na gradu - 19:30

- Gledališka predstava "Sonnenlinie"
igrata (v nemškem jeziku): Magda Kropiunig in Michael Kuglitsch; režija: Stefan Ebner; nadaljnje predstave: 23., 24. in 25. avgusta
Beljak, Kulturhof (Lederergasse) - 20:30

PONEDELJEK, 20. AVGUST

- Bilčovski semenj - nadaljevanje
glasba: Koroški kvintet
Bilčovs, gostišče Ogris - 19:00

SREDA, 22. AVGUST

- Koncert v nizu "Music around the world"
nastopa: Tonč Feinig & Band (pod geslom "Tonč kosmat“)
Celovec, Minimundus - 20:30

ČETRTEK, 23. AVGUST

- Gledališka predstava „Sonnenlinie"
igrata (v nemškem jeziku): Magda Kropiunig in Michael Kuglitsch; režija: Stefan Ebner; nadaljnje predstave: 24. in 25. avgusta
Beljak, Kulturhof (Lederergasse) - 20:30

PETEK, 24. AVGUST

- Predstavitev knjige "Kanzianberg/Škoncjan"
avtorica: Ingrid Kaiser-Kaplaner
Loče, Dobniško jezero - 18:00

- Koncert
nastopa: vokalni orkester Perpetuum Jazzile
Bekštanj, grad - 20:00

Owe den Boch Miha Krištof Kristof Kranzelbinder KE Fian ensemble Markus Schöttl

günter_jagoutz/klagenfurterensemble.at

- „Owe den Boch"
igrajo (v nemškem jeziku): Michael Kristof-Kranzelbinder, Markus Schöttl, Nadine Zeintl; režija: Rüdiger Hentzschel; nadaljnje predstave: 25., 29., 30. in 31. avugusta ter 1. septembra
Vovbre, grad - 20:18

- Gledališka predstava "Sonnenlinie"
igrata (v nemškem jeziku): Magda Kropiunig in Michael Kuglitsch; režija: Stefan Ebner; nadaljnja predstava: 25. avgusta
Beljak, Kulturhof (Lederergasse) - 20:30

SOBOTA, 25. AVGUSTA

- „Owe den Boch"
igrajo (v nemškem jeziku): Michael Kristof-Kranzelbinder, Markus Schöttl, Nadine Zeintl; režija: Rüdiger Hentzschel; nadaljnje predstave: 29., 30. in 31. avugusta ter 1. septembra
Vovbre, grad - 20:18

- Gledališka predstava "Sonnenlinie"
igrata (v nemškem jeziku): Magda Kropiunig in Michael Kuglitsch; režija: Stefan Ebner
Beljak, Kulturhof (Lederergasse) - 20:30

NEDELJA, 26. AVGUST

- Libuško žegnanje
glasba: Let´s Quetsch; ob 17. uri nagradno kegljanje
Zgornje Libuče, kavarna Bernarda - 11:00