Team Koroška v četrtfinalu premagala Rome iz Madžarske.
EUROPEADA 2022/FB
ŠPORT

Poletna pravljica se nadaljuje

Reprezentanca koroških Slovencev je v polfinalu Europeade, evropskega nogometnega prvenstva avtohtonih manjšin. „Team Koroška“ je v četrtek v Celovcu na stadionu SAK v četrtfinalu suvereno premagal Rome z Madžarske s 3:0.

Izbranci selektorja Marijana Velika so od vsega začetka imeli premoč na igrišču in si ustvarili veliko dobrih, a neizkoriščenih priložnosti. Toliko večje je bilo olajšanje po zasluženem vodstvu, za katerega je v 50. minuti poskrbel sam kapetan ekipe Patrick Lausegger.

Želja Lauseggerja se je izpolnila: nasprotnik v polfinalu bo reprezentanca lužiških Srbov, ki je premagala Hrvate iz Srbije s 3:1.

Reprezentanca “Team Koroška" je že dvakrat premagala lužiške Srbe na prejšnjih dveh Europeadah. Za preobrat v četrtkovem nogometnem dvoboju proti Romom z Madžarske pa so poskrbeli trije mladi, hitri igralci – Florian Verdel, Mathias Pegrin in Marjan Ogris-Martič, ki so v drugem polčasu med drugim poskrbeli za odločilne zadetke.

Samozavesti uspešnim nogometašem vsekakor ne primanjkuje. Že v petek popoldne pa bosta na stadionu pod Košuto v Selah polfinalni tekmi. V prvem dvoboju se bodo pomerili Nemci s Poljske (FC Oberschlesien) in Južni Tirolci, trikratni prvak Europeade. Tekma se bo začela ob 14.30 uri. Ob 17. uri pa bo „gorela“ Košuta, ko se bodo borili za preboj v finale „Team Koroška“ in Lužiški Srbi.