Dobljani izgubili prvo finalno tekmo proti moštvu UVC iz Gradca.
ORF
ORF
Šport

Boleč poraz na prvi finalni tekmi

Avstrijski odbojkarski prvak SK Zadruga Aich/Dob je v sredo v areni Jufa v Pliberku presenetljivo izgubil prvo tekmo v finalni seriji na štiri zmage v zvezni ligi AVL proti štajerskemu moštvu UVC Graz z 2:3 v nizih.

Dobljani potrebovali dva niza, da so našli v igro

Odbojkarjem Doba se je poznala dolga pavza, izbranci trenerja Matjaža Hafnerja že več kot tri tedne niso imeli tekme, medtem ko je Gradec šele prejšnjo soboto odigral zadnjo polfinalno tekmo. Odločilen je bil prvi niz, ki je trajal 37 minut in ki so ga gostje iz Štajerske dobili s 33:31. Domačini so se prebudili šele v tretjem nizu in dokaj gladko dobili 3. in 4. niz, ob začetku 5. niza je odigral ključno vlogo tudi sodnik.

Kapetan Dobljanov Nejc Pušnik je potrdil, da je na igro vplivala manjkajoča praksa, ki pa da ne more in ne sme biti izgovor za poraz.

ORF

Trener Dobljanov Matjaž Hafner je že pred začetkom finalne serije ocenil, da odbojkarje iz Doba čaka neugoden nasprotnik, ob tem pa priznal, da so gostje iz Gradca v tej tekmi odigrali zelo dobro tekmo.

Za soboto napovedujejo maščevanje

„Popraviti napad in servis, potem bomo uspešni v Gradcu“, je prepričan trener Dobljanov Matjaž Hafner, ki je s svojimi izbranci utrpel boleč poraz na prvi finalni tekmi zvezne lige Deniz Bank. Gradec je povedel na 1:0 v finalni seriji na štiri zmage. Ekipa Doba je odločna, da se maščuje za poraz že v soboto. Tekma v Gradcu se bo začela ob 20.15 uri.