Dunja Zdouc
APA/AFP/Jure Makovec
Šport

Za konec 7. mesto v štafeti

Za biatlonko Dunjo Zdouc (DSG Sele), ki je z avstrijsko ekipo v mešani štafeti osvojila na prvi dan svetovnega prvenstva na Pokljuki srebrno kolajno, je bil v soboto zadnji tekmovalni dan na tem svetovnem prvenstvu. V ženski štafeti na štirikrat 6,5-kilometrski progi z dvema streljanjema je za konec postala sedma.

Preveč napak na strelišču

Dunja je bila štartna tekmovalka avstrijske četverice in kar petkrat je morala 27-letna Radišanka tokrat seči po rezervnem naboju. Tudi od ostalih avstrijskih tekmovalk niti ena ni streljala brez napak, dekleta so skupno zabeležila kar 15 dodatnih strelov. Na koncu so kljub temu pristale na 7. mestu. Zlato je osvojila štafeta Norveške. Nemke so si prislužile srebro, Ukrajini pa je pripadel bron.

Za Dunjo je s sobotno štafetno tekmo končano zelo uspešno svetovno prvenstvo (SP) na Pokljuki. Novinar Aljaž Golčer iz radijske hiše Val 202 jo je povprašal po njeni zaključni oceni svetovnega prvenstva, še medtem ko je štafetna tekma tekla.

Dunja se vrača s Pokljuke s srebrno kolajno v mešani štafeti, z 38. mestom v sprintu, odličnim 11. mestom v zasledovanju, kjer se je izboljšala za kar 28 mest ter z 42. mestom na individualni tekmi na 15 kilometrov. Ker je zbrala le nekaj točk premalo, je za las zgrešila zadnjo preizkušnjo na SP-ju, nedeljski masovni start.

Hauser Lisa
GEPA/Matic Klanšek

Lisi Hauser za konec še zlata kolajna

Avstrija je z Liso Hauser osvojila še drugo srebrno medaljo v zasledovanju. V nedeljo pa je Dunjina kolegica in dolgoletna sopotnica kronala svojo izvrstno sezono z zlato kolajno pri masovnem startu. Brez napak pri streljanju in odličnim tekom si je zagotovila zlato odličje pred tremi Norvežankami. Lisa Hauser je prva biatlonska svetovna prvakinja iz Avstrije.