ORF
ORF
Šport

Dobljanom prvič avstrijski pokal

SK Zadruga Aich/Dob je prvič v zgodovini avstrijski pokalni prvak. Odbojkarji Doba so v nedeljo v finalu avstrijskega odbojkarskega pokala v športni dvorani Jufa v Pliberku premagali moštvo iz Amstettna s 3:1 v nizih.

Dobljani so bili že na robu poraza, potem pa so vendarle dobili drugi niz, v nadaljevanju pa tretji in četrti niz dokaj mirno pripeljali do konca. Gostilne so zaradi koronapandemije sicer zaprte, zato so izbranci trenerja Matjaža Hafnerja to manjkajočo lovoriko vsaj malo proslavil v športni dvorani Jufa.

Za Dobljane je bila to četrta tekma v sedmih dneh, opazna je bila utrujenost igralcev. Finale si je ogledal tudi selektor avstrijske odbojkarske reprezentance Radovan Gačič.

S 16 točkami je bil najuspešnejši igralec Doba novi korektor Arvidas Mišeikis. Dobljani so lani šele v finalu klonili proti Gradcu v petem nizu, letos so si z zmago proti Amstettnu prvič zagotovili to lovoriko, mogočen prenosni pokal bo za leto dni krasil galerijo zmagovalnih trofej v Dobu.

Športni klub Zadruga Aich/Dob je bil gostitelj avstrijskega pokalnega finala. Pri ženskah so odbojkarice Linza v predtekmi ugnale Gradec s 3:1 v nizih.