Slovenski atletski klub ima dva nova mlada vratarja.
ORF
ORF
ŠPORT

SAK začel prvenstvo s porazom

Ob koncu tedna se je začela sezona 2019/2020 tudi v koroških nogometnih ligah in razredih. Prvi nasprotnik Slovenskega atletskega kluba (SAK) v koroški ligi je bil Velikovec, ekipa trenerja Wolfganga Eberharda je na domačih tleh izgubila z 1:4.

Kot običajno se bodo morali navijači in navijačice v novi sezoni navaditi na nekatere nove obraze – tako tudi pri Slovenskem atletskem klubu. SAK so v poletnem prestopnem roku zapustili rutinjeja Bürgler in Vukovič ter mladi Oraže.

Nova pa sta mlada igralca iz Slovenije, 19-letni Musa Mevmedoski in 22-letni Žan Palčič. Po dveh letih v Špitalu se je vrnil k SAK-u Murat Veliu. Najbolj vidna sprememba pa je na poziciji vratarja: tik prek koncem prestopnega roka je SAK zapustil Kondič, zdaj bosta branila slovenska vrata mlada koroška golmana Zitterer in Aineter.

Na pokalni tekmi proti WAC-ju je branil 20-letni Florian Zitterer, doma iz Trga, ki je prišel od celovškega kluba Donau. Na prvi prvenstveni tekmi pa je bil v vratih 19-letni Alexander Aineter, doma iz Pokrč. Nazadnje bil pri drugoligašu Amstetten, vendar samo na klopi. Pred tem je bil pri celovškem KAC-ju.

Nogometaši Slovenskega atletskega kluba so izgubili prvo prvenstveno tekmo z Velikovcem z 1:4.
ORF

Velikovec je na petkovi tekmi pokazal, da še igra s tempom regionalne lige, iz katere se je poleti poslovil, in v prvem polčasu povedel z 2:0. V drugem polčasu je SAK zaigral bolje in Murat Veliu je dosegel v 50. minuti prvi sezonski zadetek za SAK. Velikovčani pa so bili nevarni predvsem iz protinapadov in so na koncu slavili s 4:1.

Konkretni cilj Slovenskega atletskega kluba pa je kvalifikacija za tekmovanje v avstrijskem pokalu, sicer pa seveda želijo odigrati dobre tekme, pravi predsednik SAK Marko Wieser.

Tudi v naslednjem krogu čaka na SAK moštvo, ki je v pretekli sezoni izpadlo iz regionalne lige: v petek gostujejo slovenski nogometaši v Lendorfu na Zgornjem Koroškem.