SAK po tesni zmagi naprej na vrhu

Tudi po štirih krogih nogometnega prvenstva v koroški ligi je Slovenski atletski klub (SAK) na vrhu razpredelnice. V petek je SAK brez dveh ključnih igralcev Riedla in Bürglerja premagal Treibach z 1:0. Zlati zadetek je z glavo dosegel branilec Patrick Lausegger.

Patrick Lausegger SAK zajtrk nogometaš

orf

Patrick Lausegger

„Moštvo zelo dobro dela v defenzivi“

27-letni branilec iz Celovca je zadel na začetku drugega polčasa po kotu Amera Krciča. Za goste je bil usoden rumenordeči karton še pred polčasom, po katerem so domačini vzeli v roke vajeti in izkoristili prednost številčne premoči na igrišču, pravi Lausegger.

Bürgler izpade najmanj šest tednov

V naslednjem krogu gostuje SAK v petek pri zadnjemu na lestvici v Špitalu ob Dravi. Medtem ko bo vezist Tomi Riedl trenerju spet na razpolago, bo napadalec Stephan Bürgler zaradi poškodbe kolenske vezi moral počivati najmanj šest tednov.

Teden jezikov in športa

orf

Toni Smrtnik

Derbi z osmimi zadetki

Na derbiju v spodnji ligi - vzhod so Selani v pravem festivalu zadetkov v gosteh premagali Železno Kaplo s 5:3, potem ko so ob polčasu še zaostajali z 1:2. Za Selane so zadeli Bokalič dvakrat, po enkrat pa Travnik, Gregorn in Bunderla.

Za domačine sta bila uspešna David Writzl dvakrat in Goran Volaš. Za Kapelčane je bil to boleč poraz v najprestižnejšem dvoboju v letu, je priznal kapetan Toni Smrtnik, ki je sam dolga leta igral za selsko ekipo.