Roglič četrti na dirki po Franciji

Valižan Geraint Thomas je zmagovalec 105. kolesarske dirke po Franciji, ki se je v nedeljo končala na Elizejskih poljanah v Parizu. Enaindvajseta etapa ni prinesla nobenih sprememb na vrhu, na četrtem mestu je ostal Slovenec Primož Roglič, ki je s tem dosegel najboljšo slovensko končno uvrstitev na dirki po Franciji.

Na nedeljski etapi med Houillesom in Parizom je po 116 kilometrih zmagal evropski prvak Norvežan Alexander Kristoff. Drugi je bil Nemec John Degenkolb in tretji Francoz Arnaud Demare. Favoriti so do cilja prišli brez težav, v času zmagovalca.

„Uresničile so se mi sanje. O tej zmagi sem sanjal več let. Blizu sem bil velikokrat, nikoli pa nisem premagal najhitrejših fantov. Danes jih ni tu, večina se je poslovila v gorah, jaz sem bil najhitrejši in zaradi tega sem vesel,“ je povedal Kristoff.

Roglič, v zadnji etapi 29., je na dirki po Franciji s četrtim mestom skupno obrnil nov list v zgodovini slovenskega kolesarstva. Doslej sta rekordno uvrstitev držala Tadej Valjavec iz leta 2009 in Janez Brajkovič iz leta 2012, oba sta končala na devetem mestu.

„Končali smo, res super, za nami je neverjeten Tour. Vsi smo lahko zelo, zelo veseli in ponosni na to, kar smo naredili,“ je sproščeno začel pogovor za RTV Slovenijo Roglič. „Cilj je izpolnjen. Lahko sem sproščen v nadaljevanju sezone,“ je nadaljeval slovenski kolesarski junak.