Roglič svetovni podprvak v vožnji na čas

Slovenski kolesar Primož Roglič je na kolesarskem svetovnem prvenstvu v norveškem Bergnu osvojil naslov podprvaka v vožnji na čas. Roglič je postal prvi Slovenec z odličjem na SP v kronometru in drugi Slovenec z medaljo na SP. Prvi jo je osvojil Andrej Hauptman na cestni dirki leta 2001 v Lizboni.

Primož Roglič kolesar

rtvslo.si

Svetovni prvak na 31 kilometra dolgi progi s spektakularnim zaključnim vzponom na Floyen je postal Nizozemec Tom Dumoulin, ki je Rogliča premagal za 58 sekund. Bron je osvojil Britanec Christopher Froome, ki je zaostal minuto in 58 sekund.

Želi postati kolesar za največje dirke

„Temu, da se posvetim kronometru na SP, sem se odločil na začetku sezone, ko sem videl, da mi proga tu odgovarja. To je bil dober cilj. Temu sem sledil v drugem delu sezone. Le nekaj več treninga sem namenil vožnjam na kolesu,“ je povedal Roglič.

Slovenski junak je na odru za zmagovalce sredi Bergna stal v družbi zmagovalcev največjih etapnih dirk na svetu. „Zelo lepo je končati v tej družbi izjemnih kolesarjev. Skušam se razviti v smeri, da postanem kolesar za največje dirke,“ je pripomnil.