PRIREDITVENI KOLEDAR

Koncerte, gledališke predstave, predavanja, diskusije, izobraževanje in še mnogo več najdete v našem koledarju prireditev. Kulturna, izobraževalna in razvedrilna ponudba je na Koroškem bogata - poslužite se je!

PONEDELJEK, 26. JUNIJ

Glasbena šola učenke učenci kitara klavir flavta

hudl

- Koncert Glasbene šole ob koncu šolskega leta
nastopajo: dijaki in dijakinje oddelka Šentprimož
Šentprimož, kulturni dom - 18:30

- Koncert „Marktl(X)periment meets Monday Music Session"
nastopajo: Michael Erian (saksofon), Jani Moder (gitara), Erik Marenče (Hammond orgle), Klemens Marktl (tolkala)
Celovec, raj - 20:30

TOREK, 27. JUNIJ

- Koncert Glasbene šole ob koncu šolskega leta
nastopajo: dijaki in dijakinje oddelkov Mladinski dom in ZG/ZRG za Slovence
Celovec, Mladinski dom (Mikschallee 4) - 15:30 in 17:00

- Koncert Glasbene šole ob koncu šolskega leta
nastopajo: dijaki in dijakinje oddelkov Borovlje in Sele
Trata, pri Cingelcu - 18:30

- Predstavitev knjige "Dianas Liste"
roman Wilhelma Kuehsa o življenju Diane Obexer, poročeni Budisavljević, ki je med drugo svetovno vojno v ustaški Hrvaški rešila nad 10.000 otrok iz koncentracijskih taborišč
Celovec, Musilova hiša (Bahnhofstraße 50) - 19:30

- Koncert tria "Velkro"
nastopajo: Boštjan Simon (Slovenija - tenor sax), Stephan Meidell (Norveška - baritone guitar), Luis Candeias (Portugalska - drums)
Celovec, raj - 20:30

SREDA, 28. JUNIJ

- "Zgodbe o Francu"
igrata (v nemškem jeziku) teatra Waltzwerk & Kukukk (Markus Achatz, Michael Kristof-Kranzelbinder, Mathias Krispin Bucher, Sarah Rebecca Kühl); režija: Sabine Kristof-Kranzelbinder; tudi še 29.06. (10:30) in 30.06. (10:30 & 16:00) ter 01. julija (16:00)
Celovec, Kammerlichtspiele - 10:30

- Koncert Glasbene šole ob koncu šolskega leta
nastopajo: dijaki in dijakinje oddelkov Mladinski dom in ZG/ ZRG za Slovence
Celovec, Mladinski dom (Mikschallee 4) - 15:30 in 17:00

- Koncert Glasbene šole ob koncu šolskega leta
nastopajo: dijaki in dijakinje oddelka Mohorjeva
Celovec, Mohorjeva (Tischlerjeva dvorana) - 16:30

- Koncert Glasbene šole ob koncu šolskega leta
nastopajo: dijaki in dijakinje oddelka Dobrla vas
Dobrla vas, kulturni dom - 18:30

- Odprtje razstave
dela Bogdana Borčića (1926-2014); uvod: Jernej Kožar, kurator Koroške galerije likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu; glasba: Rudi Melcher, Roman Wohofsky, Martin Pfeiffer; na ogled do 7. oktobra
Šentandraž, galerija II (St. Andrä 56) - 18:30

ČETRTEK, 29. JUNIJ

- "Zgodbe o Francu"
igrata (v nemškem jeziku) teatra Waltzwerk & Kukukk (Markus Achatz, Michael Kristof-Kranzelbinder, Mathias Krispin Bucher, Sarah Rebecca Kühl); režija: Sabine Kristof-Kranzelbinder; tudi še 30.06. (10:30 & 16:00) in 01. julija (16:00)
Celovec, Kammerlichtspiele - 10:30

- Koncert Glasbene šole ob koncu šolskega leta
nastopajo: dijaki in dijakinje oddelkov Zilska Bistrica in Šentlenart pri Sedmih studencih
Straja vas, ljudska šola - 18:30

- Koncert Glasbene šole ob koncu šolskega leta
nastopajo: dijaki in dijakinje oddelka Pliberk
Pliberk, Kulturni dom - 19:00

- Koncert ob zaključku šolskega leta glasbene šole Rutar
nastopajo: učenci in učenke zasebne glasbene šole Rutar
Žitara vas, Kumst - 19:00

- Dvojezično branje
svoje pesmi bereta: Anja Golob ("ab und zu neigungen“ - prevod: Uljana Wolf); Esad Babačić („Molitev metulja/ Gebet des Schmetterlings“ - prevod: Dominik Srienc); moderacija: Dominik Srienc
Celovec, Musilova hiša - 19:30

- „Sen kresne noči"
nastopajo (v nemškem jeziku): študirajoči deželnega konservatorija - oddelek gledališče (mdr. Miran Kelih); glasba: orkester deželnega konservatorija
Celovec, Dom glasbe, velika dvorana - 19:30

- "Glasbeni cocktail"
nastopajo: Rožanski muzikanti, Kvintet kmetijske zbornice; povezava: Monika Novak-Sabotnik & Hans Mosser
Vrba, Casineum - 20:00

- Jazzovski koncert "Igor Lumpert - Innertextures"
nastopajo: slovenski skladatelj in saksofonist Igor Lumpert (tenor saxophone), Greg Ward (alto saxophone), Masa Kamaguchi (double bass), Kenny Grohowski (drums)
Celovec, raj - 20:30

PETEK, 30. JUNIJ

- "Zgodbe o Francu"
igrata (v nemškem jeziku) teatra Waltzwerk & Kukukk (Markus Achatz, Michael Kristof-Kranzelbinder, Mathias Krispin Bucher, Sarah Rebecca Kühl); režija: Sabine Kristof-Kranzelbinder; tudi še 1. julija
Celovec, Kammerlichtspiele - 10:30 in 16:00

- Šolski praznik Javne dvojezične ljudske šole 24
spored: predstavitev zgoščenke, ki je nastala lani v okviru 25-letnice šole; branje v kooperaciji z inštitutom Roberta Musila; športno udejstvovanje, plesanje in veselo druženje
Celovec, vrt LŠ 24 - 15:00

Werner Hofmeister Baldachin baldahin Gasser skulpturni park

werner_hofmeister

- Baldahin in vaze - odprtje razstave in odkritje skulpture
razstavlja: Werner Hofmeister; uvod: Christine Wetzlinger Grundnig; glasba: Colours of Monochrome; na ogled do 21. julija
Bilčovs, kulturna delavnica Gasser (podjetje Gasser) - 19:00

- Predstavitev knjige "in tiefen landen"
lirika in fotografije: Karin Prucha; uvod: Jani Oswald; glasba: Michael Erian (saksofon)
Celovec, Musilova hiša - 20:00

- Rož’n Rock
nastopajo: Matakustix, Scotch
Bilčovs, pri gasilskem domu - 20:00

- "Lieder der Hoffnugn/ Pjesma nade/ Pesem upanja"
nastopajo: dalmatinska klapa Marof in tamburaši
Celovec, dvorišče Mohorjeve hiše - 19:30

SOBOTA, 1. JULIJ

- Kick&rock for Africa
nogometni turnir: najprej otroci, nato odrasli; ob 21. uri koncert skupine Popwal
Šentprimož, kulturni dom Danica - 13:00

- "Zgodbe o Francu"
igrata (v nemškem jeziku) teatra Waltzwerk & Kukukk (Markus Achatz, Michael Kristof-Kranzelbinder, Mathias Krispin Bucher, Sarah Rebecca Kühl); režija: Sabine Kristof-Kranzelbinder
Celovec, Kammerlichtspiele - 16:00

- "Večina je manjšina"
spored: od 17:30 jedi z žara; nato koncert skupin Diknu Schneeberger in Turbokrowodn
Celovec, klub SMO - 17:30

- Koncert v nizu praznovanj 35-letnice društva Innenhofkultur
nastopa: "Homeband“ (Tonč Feinig, Michael Erian, Klemens Marktl idr.); gledališki utrinki: VADA (Julija Izmajlova, Felix Strasser)
Celovec, raj - 19:00

- Black Sitter
igrajo: Gina Schwarz (bas), Primus Sitter (kitara), Judith Schwarz (bobni)
Bistrica na Zili, Stara pošta - 20:00

- Jubilejni koncert „30. klasika na Humu"
nastopata: Gabriel Lipuš (tenor), Janez Gregorič (kitara); spored: Franz Schubert, Johann Kasper Mertz, Anton nagele, Janez Gregorič
Brezje pri Rožeku, gozdna cerkev na Humu - 20:15

NEDELJA, 2. JULIJ

- Selsko žegnanje
sv. maša s procesijo, nato druženje v šotoru; za ples igra: Tomaž Boškin Trio
Sele, farna cerkev - 09:30

- Ribiški piknik
ribje dobrote in bogat srečelov
Rikarja vas, športno igrišče - 10:00

TOREK, 4. JULIJ

- "Jaz sem več kot vse moje pesmi"
dvojezičen večer o Fabjanu Hafnerju (1966-2016) in z njegovimi besedili v nizu "Literatura za vse“; prezentacija: Horst Ogris; glasba: Georg Errenst (harmonika)
Celovec, Mohorjeva (na vrtu) - 19:00

SREDA, 5. JULIJ

Pisana promlad 2017 podelitev nagrad Serajnik Kuchling Volbankova

orf

- 5 let Voxon Academy
nastopajo: pevski talenti pevske šole Voxon Academy ob spremljavi benda Urbana Grabenška; mentorica: Mateja Mackenzie-Zwitter
Pliberk, glavni trg (ob slabem vremenu v Breznikovi dvorani) - 19:30