PRIREDITVENI KOLEDAR

Koncerte, gledališke predstave, predavanja, diskusije, izobraževanje in še mnogo več najdete v našem koledarju prireditev. Kulturna, izobraževalna in razvedrilna ponudba je na Koroškem bogata - poslužite se je!

PETEK, 26. MAJ

- „Science Days"
15:00 - odprtje (deželni svetnik Rolf Holub); popoldne: informacije o solarni energiji in o e-mobilnosti (vožnja z avtomobilom znamke Tesla in mnogo drugega)
19:30 - predavanje (v nemškem jeziku): Michael Paulweber (AVL List); tudi 27.05.
Šmarjeta v Rožu, Kočuha, Expi hands on Science Center

Michael Kohlhaas Šentpeter VŠ Štikar Kleist upornik rebel

orf

- "Michael Kohlhaas"
večjezično predstavo Jamesa Saundersa po noveli Heinricha von Kleista igra: gledališka skupina Višje šole Šentpeter; režija: Marjan Štikar; tudi 30.05.
Šentjakob v Rožu, farovž - 20:00

SOBOTA, 27. MAJ

- Praznik češenj
češnje, vino in pršut iz Goriških Brd
Beljak, na trgu Hans-Gasser-Platz - 09:00

- "Science Days"
15:00 - delavnice za otroke (Črne luknje v vesolju, Temna snov, velikanski mehurčki, pogled na sonce s solarnim teleskopom)
19:30 - predavanje (v nemškem jeziku): Daniel Grumiller (TU Dunaj)
Šmarjeta v Rožu, Kočuha, Expi hands on Science Center

Odprtje razstave "Obrazi črne celine"
umetnik: Jože Jagrič
Tinje, Dom prosvete, Velika galerija - 19:00

- Volxrock Festival
nastopajo: skupine Mindless, Popwal, Generation Gap, Ernsthaft, Super Monky in Stickhead
Celovec, Ljudski dom - 19:00

- Večer ob zvokih flavte in orgel
nastopa: "Duo musica Calamus“ iz Slovenije - Špela Gregorič (flavta), Andreja Golež-Gruden (orgle)
Šentjakob v Rožu, farna cerkev - 20:00

NEDELJA, 28. MAJ

- Tekma koscev
Čepiče pri Globasnici, pri gostilni Juenna - 14:00

- Praznik češenj
češnje, vino in pršut iz Goriških Brd
Čepiče pri Globasnici, gostilna Juenna - 14:00

TOREK, 30. MAJ

- Praznovanje v sklopu retrospektive ob 80-letnici umetnika
slike razstavlja: Peter Krawagna; glasba: Tonč Feinig (piano)
Beljak, galerija Freihausgasse - 19:00

- „Michael Kohlhaas"
večjezično predstavo Jamesa Saundersa po noveli Heinricha von Kleista igra: gledališka skupina Višje šole Šentpeter
Šentjakob v Rožu, farovž - 20:00

Michael Kohlhaas Šentpeter VŠ Štikar Kleist upornik rebel

orf

SREDA, 31. MAJ

- Predstavitev fotografskega zvezka "Jormak"
svoj fotografski zvezek predstavlja: Stefan Reichmann
Pliberk, Kulturni dom - 19:30

ČETRTEK, 01. JUNIJ

- Praznik češenj
češnje, vino in pršut iz Goriških Brd
Celovec, na Novem trgu - 09:00

- Predstavitev fotografskega zvezka "Final station"
v okviru kreativnega projekta v Slomškovem domu so dijakinje s fotografom Stefanom Reichmannom spoznavale svet fotografiranja in izdelale fotografski zvezek "Final station"
Celovec, Mohorjeva knjigarna - 17:00

SOBOTA, 03. JUNIJ

- 40 let Longo mai
fešta na kmetiji in dan odprtih vrat
Lobnik, kmetija Stopar - 16:00

ČETRTEK, 08. JUNIJ

- Predstavitev knjige "Gramoz"
bere: avtor Florjan Lipuš; uvodne besede: Blaž Gselman; glasba: Gabriel Lipuš (tenor) in Roman Pechmann (akordeon)
Železna Kapla, forum Zarja - 19:00

SREDA, 14. JUNIJ

- Koncert v poletni areni
nastopajo: Voodoo Jürgens, Der Nino aus Wien, Effi
Šentjanž, k&k center - 20:00

SOBOTA, 10. JUNIJ

- 95 let Slovenskega kulturnega društva "Jepa-Baško jezero"
jubilejno prireditev sooblikujejo: MoPZ Jepa-Baško jezero, skupina akzent, Tamburaški ansambel Loče, Jepca, mladinska igralska skupina, mladi akzent, Mladi tamburaši, mešani pevski zbor "Gemischter Chor Ledenitzen-Faaker See“, skupina Allabordone, Trio Drava
Ledince, kulturni dom - 19:30

SOBOTA, 17. JUNIJ

- „TEDxKlagenfurt 2017 - Look Again"
govorniki: Zak Ebrahim (USA), Anneke Lucas (BEL), James Ehrlich (USA), Samira Hayat (PAK/AUT), Mostafa Salameh (JOR), Baptiste Grève (FRA), Kevin Schawinski (CH), Brian Baker (USA), Erik Reimhult (SWE/AUT), Elena Zgardan (MDA), Jana Studnicka (AUT), Ivana Stjepanovic (BIH), Jon Gomm (UK)
Celovec, dvorana Schleppe - 09:00

NEDELJA, 18. JUNIJ

- "Petje združuje"
nastopajo: otroški in mešani pevski zbor Pevskega društva Sele, Pevsko-instrumentalna skupina KPD Drava, moški zbor "Die ChorHerren"
Sele, pod vaško lipo - 16:00

PETEK, 30. JUNIJ

- Rož’n Rock
nastopajo: Matakustix, Scotch
Bilčovs, pri gasilskem domu - 20:00