PRIREDITVENI KOLEDAR

Koncerte, gledališke predstave, predavanja, diskusije, izobraževanje in še mnogo več najdete v našem koledarju prireditev. Kulturna, izobraževalna in razvedrilna ponudba je na Koroškem bogata - poslužite se je!

SREDA, 22. FEBRUAR

- V nizu „Literatura za vse“: Janko Messner (1921-2011)
avtorja in njegovo delo bo predstavil: Jože Strutz
Celovec, Mohorjeva knjigarna - 18:30

- „Die schmutzigen Hände"
z gledališko predstavo Jeana-Paula Sartre-ja gostuje "Residenztheater“ iz Münchna
režija: Martin Kušej več...
Celovec, Mestno gledališče - 19:30

Residenztheater Umazane roke

(c) baumann

ČETRTEK, 23. FEBRUAR

- Pustno srečanje Slovenskega društva upokojencev Pliberk
Globasnica, pri Šteklu - 14:00

- „Politika memorije in pozabe, načini izročila in interpretacije"
sodelujeta: Jana Babšek, Peter Gstettner
Celovec, Musilova hiša - 18:30

- "Zdravnik po sili"
z Molierjevo komedijo nastopa: mlajša gledališka skupina KPD "Planina“ Sele
Celovec, Tischlerjeva dvorana Mohorjeve - 19:00

- ODPADE! „Cucki – pasji dnevnik"
gostovanje v gledališkem abonmaju odpade, nov termin za predstavo bo jeseni
Pliberk, Kulturni dom

- "Die schmutzigen Hände"
z gledališko predstavo Jeana-Paula Sartre-ja gostuje "Residenztheater“ iz Münchna
režija: Martin Kušej več...
Celovec, Mestno gledališče - 19:30

PETEK, 24. FEBRUAR

- Literatura ob Dobškem jezeru
bere (v nemškem jeziku): Bertram Karl Steiner
Spodnje Dobje, kulturni vrt na Dobškem jezeru (Aichwaldseeweg 9) - 18:30

- Dobrodelni koncert „Žarek upanja"
nastopajo: Kvintet bratov Smrtnik, Oktet Suha, vokalna skupina "Kärntner Viergesang“, Tomaž Plahutnik, Marko Kobal
Šmihel, ljudska šola - 19:30

- Koncert „Rock4Angola"
nastopajo: Matakustix, Wicked Nation, Chaos Alarm
Celovec, klub Stereo - 19:30

SOBOTA, 25. FEBRUAR

- Obrezovanje sadnih dreves
tečaj vodi: Ernst Dragaschnig
Dobrla vas, mladinski center Okay (Pliberška cesta 11a) - 10:00

- Pustovanje - Lutke Suha & prijatelji
spored: glasba (prinesite instrumente!), igre, brkljanje, krapi...
Žvabek, Hiša kulture - 10:00

- Gostovanje dveh lutkovnih skupin
nastopata: lutkovna skupina SPD Srce s predstavo "Knjiga o džungli“ ob 10. uri in skupina Pikce pri Zili s predstavo „Princesa na zrnu graha“ ob 11. uri
Ledince, ljudska šola - 10:00 in 11:00

- Pustno srečanje „Dobra volja je najboljša!“
glasbeni okvir: Marjanca z Jesenic na harmoniki
Šentjakob, farovž - 14:00

- Otroški pust
geslo: „Ura strahov"
Pliberk, Kulturni dom - 14:00

- Otroški pustni ples
Šentprimož, kulturni dom Danica - 14:30

- Otroški pust
geslo: "V gozdu“; ob začetku (15:00) gledališka predstava „Izgubljeni lešnik"
Sele, farni dom - 15:00

- Pustni koncert glasbene šole Musikpunkt
nastopajo: učenci in učenke, učitelji in učiteljice ter prijatelji glasbene šole Musikpunkt
Celovec, Ljudski dom (Volxhaus) - 17:00

- Premiera gledališke predstave "Sen kresne noči"
v koprodukciji nastopata: gledališki skupini "ŠTKGRA“ iz Šmihela in „Še.EN.tjanž teater“; ponovitve: 26.02. (Šentjanž) ter 03.03. in 04.03. (Šmihel)
Šentjanž, k&k center - 19:30

- Pustni ples
glasba v živo, pustne šeme bodo nagrajene
Obirsko, pri Kovaču - 21:00

NEDELJA, 26. FEBRUAR

- Odkritje spomenika Petra Markoviča s sveto mašo
mašo bo pevsko oblikovala: skupina Akcent pod vodstvom Anice Lesjak-Ressmann
Rožek, farna cerkev - 9:00

- Otroški pustni ples
Radiše, kulturni dom - 14:00

- Otroški pust
geslo: „Modna revija"
Šmihel, farna dvorana - 14:00

Pust Sele KPD Planina Trump

kpd_planina_sele

- Selski pust
skeči, plesni in pevski spored, "novice“; ponovitev: 27.02 ob 19.uri
Sele, farni dom - 18:00

- „Sen kresne noči"
v koprodukciji nastopata: gledališki skupini "ŠTKGRA“ iz Šmihela in „Še.EN.tjanž teater“; ponovitvi: 03.in 04.03. (v Šmihelu)
Šentjanž, k&k center - 19:30

PONEDELJEK, 27. FEBRUAR

- Selski pust
skeči, plesni in pevski spored, „novice"
Sele, farni dom - 19:00

TOREK, 28. FEBRUAR

- Otroški pustni popoldan
Obirsko, pri Kovaču - 14:00

- Odprtje razstave "Uršlja gora – presežni svet?"
umetnik: Sebastijan Oblak; predstavitev: Janez Gorjanc; glasbeni okvir: Moški zbor Franc Ksaver Meško
Tinje, Dom prosvete, Mala galerija - 19:00

ČETRTEK, 02. MAREC

- Podelitev Rizzijeve nagrade
Rizzijevo nagrado Zveze slovenskih organizacij (ZSO) in Slovenske prosvetne zveze (SPZ) za vzorne iniciative v prid medkulturnemu sodelovanju prejme: Franz Gasser; pozdravni nagovor: predsednik ZSO Marjan Sturm; hvalivec: Tomaž Ogris; glasbeni okvir: MoPZ Bilka in Bilčovsa in MePZ Bilčovs
Bilčovs, gostilna Ogris - 19:00

- "Zgornja meja kulturne dobrodošlosti"
predavanje v nemškem jeziku; predavajo: Marika Gruber, Nadine Ruthardt in Kathrin Stainer-Hämmerle
Tinje, Dom prosvete - 19:00

Sele KPD Planina Zdravnik po sili komedija Kelih

orf

- Odprtje gledališkega festivala Tribuna in predstava "Zdravnik po sili"
nastopa: mlajša gledališka skupina KPD "Planina“ Sele
Pliberk, Kulturni dom - 19:30

PETEK, 03. MAREC

- Koncert
nastopata: Perpetuum Jazzile & Voxon
Pliberk, arena Jufa - 19:00

- „Sen kresne noči"
v sklopu festivala Tribuna v koprodukciji nastopata: gledališki skupini "ŠTKGRA“ iz Šmihela in „Še.EN.tjanž teater“
Šmihel, farna dvorana - 19:30

- "Na odprtem morju"
v sklopu festivala "Tribuna“ nastopa: gledališka skupina KPD „Planina“ Sele
Pliberk, Kulturni dom - 20:30

SOBOTA, 04. MAREC

- „Projekt 96"
v okviru festivala Tribuna nastopata: Glasbena šola GVIDO in gimnazija Slovenj Gradec
Pliberk, Kulturni dom - 18:00

- "Dinozavri?"
v otroškem gledališkem abonmaju "Kakajček“ gostuje: Gledališče Labirint
Šentjanž, k&k center - 18:00

- „Lutkarstvo upora"
predvajanje filma režiserke Sabine Zwitter-Grilc v sklopu festivala Tribuna
Pliberk, Kulturni dom - 19:30

- „Sen kresne noči"
v sklopu festivala Tribuna v koprodukciji nastopata: gledališki skupini "ŠTKGRA“ iz Šmihela in „Še.EN.tjanž teater“
Šmihel, farna dvorana - 19:30

- "Živauska farma"
v okviru festivala Tribuna nastopa: lutkovna skupina Lutke mladje
Pliberk, Kulturni dom - 21:00

NEDELJA, 05. MAREC

Koča Bleščeča Arihova peč

ssz.at

- 39. zimski pohod na Arihovo peč
zimski pohod v spomin na padle borce pod Arihovo pečjo, pot vodi od Polanca na Čemernici mimo partizanskega bunkerja do planinske koče Slovenskega planinskega društva Celovec na Bleščeči (1.084 m) in nazaj mimo Ressmannove lovske koče do Polanca
Čemernica, zbirališče pri Polancu - 09:00

SREDA, 08. MAREC

- Proslava ZSŽ ob mednarodnem dnevu žena
slavnostna govornica: radijska voditeljica (Radio Ognjišče), borka za enakost slepih in Slovenka leta 2014 Sonja Pungertnik ("Življenje s slepoto kot ustvarjalni izziv“)
Bilčovs, pri Miklavžu - 14:00

NEDELJA, 12. MAREC

- Koroška poje
osrednji koncert Krščanske kulturne zveze (KKZ) bo letos v znamenju Milke Hartmann; nastopajo: MoPZ Kralj Matjaž iz Libuč, MoPZ Valentin Polanšek z Obirskega, Hartmann´ce, Eva & Vera Hartmann (violina/klavir), Mešani kvartet MundArt z Zile, Komorni zbor Ave iz Ljubljane, Dekliška vokalna skupina Bodeča Neža iz Italije, Igralska skupina SPD Zarja iz Železne Kaple; s skladbo za mešani zbor, orkester in soliste bodo nastopili: MePZ Pevskega društva Sele, MePZ Bilka iz Bilčovs, člani Slovenske filharmonije, Mario Podrečnik in Irina lopinsky
Celovec, Dom glasbe - 14:30