Razočaranje po remiju na mestnem derbiju

Slovenski atletski klub (SAK) je na domači tekmi proti mestnemu konkurentu KAC dal iz rok visoko vodstvo 3:0 in se moral po izidu 3:3 spoprijazniti s samo eno točko. S tem se je SAK poslovil tudi s prvega mesta in pustil ležati pomembne točke v boju za napredovanje v regionalno ligo.

Izbranci trenerja Gorana Joliča so bili v petek proti celovškemu KAC-ju, štirinajstemu na lestvici, jasni favoriti, to vlogo so sprva tudi izpolnili in po 38 minutah vodili s 3:0. Zadela sta Enis Djurković in dvakrat Andrej Jurinič. V polčasu je trener Jolič zamenjal dva igralca, nekaj minut za tem vzel iz igre še Djurkoviča. In zgodilo se je to, česa verjetno nihče na stadionu v Welzeneggu ni pričakoval: KAC je v teku sedmih minut zadel trikrat in izenačil na 3:3. Razočaranje v taboru SAK je bilo veliko, tudi pri branilcu Patricku Lauseggerju.

Lausegger: „Razočarani, da smo tako neumno izgubili točki“

Že v torek prva finalna tekma v pokalu proti Pliberku

SAK je izgubil dve pomembni točki v boju za naslov prvaka, na lestvici sta ga prehitela Lendorf in Velikovec. Že v torek čaka slovenske nogometaše naslednja preizkušnja. Na sporedu bo prva finalna tekma v pokalu koroške nogometne zveze proti ekipi iz Pliberka. Za SAK je to drugi finale po letu 2015, ko je klonil Lendorfu, Pliberk je prvič v finalu koroškega pokala. Nogometni dvoboj v športnem parku Welzenegg se bo začel v torek ob 19. uri.