Slovenija izpadla iz olimpijskega turnirja

Slovenski hokejisti so ostali brez četrtfinala na olimpijskem turnirju v Pyeonchangu. Proti Norveški so Slovenci vodili z 1:0, na koncu pa so morali kloniti Norvežanom v podaljšku srečanja z 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:1). S tem so „risi“ izpadli iz olimpijskega turnirja.

Hokej Slovenija ZOI poraz Norveška

sta.si

V prvi tretjini je za vodstvo poskrbel Jan Urbas po podaji Jana Muršaka. Vodstvo je Slovenija ohranila vse do tretje tretjine, ko je izenačil Tommy Kristiansen. Blaž Gregorc je nato zatresel vratnico, rezultat pa se ni spremenil, tako da je o zmagovalcu odločal podaljšek. Muršak je zadel še eno vratnico, Norveška je nato izkoristila gnečo, plošček pa je v mrežo potisnil Aleksander Bonsaksen in tako priboril Norvežanom četrtfinale proti Rusiji.

Zdravilo proti astmi poskrbelo za primer dopinga

Sicer je nastop slovenske hokejske reprezentance zasenčil primer dopinga: hokejist Žiga Jeglič je bil pozitiven na dopinškem testu. Rezultat testiranja 29-letnega napadalca Ije pokazal prisotnost fenoterola. „Rezultat testiranja je pokazal prisotnost fenoterola v urinu, ki se skriva v berodualu, zdravilu za določene bolezni spodnjih dihal. Omenjeno zdravilo, ki mi je bilo predpisano po testiranjih med težavami z dihanjem na Slovaškem 2017, po nasvetu z zdravnikom jemljem zaradi astme. Žal sem ga pozabil prijaviti kot terapevtsko izjemo,“ je v prvem odzivu sporočil Jeglič, ki so mu prireditelji dali 24 ur za zapustitev iger. Jeglič tako ni zaigral na tekmi z Norveško.