Slovenija v podaljšku premagala ZDA

Slovenski hokejisti so v sredo na uvodni tekmi olimpijskega turnirja pripravili presenečenje. Po velikem preobratu in z zadetkom Jana Muršaka v 38. sekundi podaljška so premagali moštvo iz Združenih držav Amerike s 3:2.

ZOI hokej Slovenija reprezentanca olimpjjske zimske igre

rtvslo.si/reuters

Kakor poroča RTV Slovenija na svojem spletu, so Američani po dveh tretjinah vodili z 2:0 in vse je kazalo na pričakovano zmago favoritov, toda „risi“ se niso predali. Gol za priključek je v 46. minuti zadel Blaž Gregorc, podaljšek pa je izsilil Jan Muršak v 59. minuti, ko je selektor Kari Savolainen namesto vratarja Gašperja Krošlja v igro poslal šestega igralca.

Petminutni podaljšek je bil odločen že v uvodni minuti. Spet je bil uspešen kapetan Muršak, ki je še drugič premagal vratarja ZDA Ryana Zapolskega. Slovenci bodo v predtekmovanju odigrali še dve tekmi. V petek ob 8.40 minut z rusko ekipo, v soboto pa 13.10 pa še s Slovaško. V torek jih čaka kvalifikacijska tekma za uvrstitev v četrtfinale. Avstrija se ni kvalificirala za Zimske olimpijske igreI.

Slovaki premagali Ruse

S presenčenjem se je končalu tudi drugo srečanje v tej skupini: Slovaki so s 3:2 premagali Ruse (Olimpijske atlete iz Rusije - OAR).