Dunja Zdouc uspešna na kvalifikaciji

Biatlonka Dunja Zdouc (DSG Sele Zell) se je na interni kvalifikaciji avstrijske smučarske zveze (ÖSV) v Obertilliachu zagotovila fiksno startno mesto v svetovnem pokalu. Z avstrijsko biatlonsko ekipo bo konec tedna odpotovala v Östersund.

Optimalne priprave

Dunja Zdouc se od meseca maja pripravlja na nove športne izzive, biatlonka je opravila okoli 12-14 enot treninga na teden. Letošnje priprave je v kovačnici biatlonk in biatloncev (Biathlonschmiede) opravljala po teden dni v Obertilliachu, v smučarskem tunelu v nemškem Oberhofu, v Ramsauu in na Norveškem. Ostali čas doma v Leogangu in tudi na Koroškem. Priprave so bile optimalne, le prehlad pred tremi tedni jo je malo oslabel.

Dunja Zdouc kvalifikacija svetovni pokal uspela

orf

Dunja Zdouc pri poletnih pripravah na Koroškem.

Za novo sezono ima velike ambicije: fiksno mesto v svetovnem pokalu in nastop na Olimpijskih igrah v Pyeongchangu v Južni Koreji. Prvi cilj je Radišanka že dosegla, v petek in soboto so bile v Obertilliachu interne kvalifikacije za svetovni pokal.

Šest biatlonk se je borilo za tri mesta v svetovnem pokalu, med njimi tudi Dunja Zdouc. Edina, ki je bila že prej nominirana, je bila Lisa Hauser. V petek je bilo na sporedu šprint-tekmovanje (7,5 km), v soboto pa zasledovalna tekma čez deset kilometrov. 23-letna atletinja se je uveljavila proti konkurentkam iz lastnega tabora.

Zdouc: „V petek letimo na Švedsko“