Prva tekma, prvi derbi, prva zmaga

Članska ekipa kluba KOŠ Celovec je z zmago začela novo prvenstvo v 2. zvezni košarkarski ligi. Tekma na mestnem derbiju proti Piratom z Vrbskega jezera se je v soboto zvečer v šentpetrski dvorani končala 89:77. V napetem dvoboju sta obe moštvi imeli dobre faze in tudi močne upade koncentracije.

Ekipa slovenskega kluba KOŠ Celovec se je poleti nekoliko ojačila, ob le enem odhodu so pridobili tri nove igralce in ti so se že kar dobro vključili v ekipo.

Koš derbi Pirati

orf

KOŠ zaspal začetno fazo

Slovenski košarkarji so mestnega tekmeca, ki lani ni zmagal niti enega obračuna, na začetku močno podcenjevali. Pirati so se namreč ojačili s pomočjo kooperacije s štajerskim prvoligašem Kapfenberg. Tako so močni mladi igralci Štajercev, ki bodo zbirali pri Piratih v drugi zvezni ligi igralsko prakso, v prvih minutah srečanja dobesedno povozili slovensko ekipo in povedli kar z 10:0, preden so se varovanci Dragana Sliškovića „prebudili“ in s 14 pikami ob le enem košu za Pirate vrnili milo za drago.

Tako se je razvil zelo napet mestni derbi, kjer sta obe moštvi imeli dobre faze in tudi močne upade koncentracije. Ključna scena srečanja je bila tik pred koncem tretje četrtine, ko je igralec Piratov Helmut Moschik ob tesnem vodstvu KOŠa 62:61 izgubil v pripravi napada žogo in ob protinapadu in uspešnem zaključku rutinerja Jakoba Stražarja povzročil še tehnični prekršek, kar je pomenilo dodatne tri proste mete in vrhu vsega še žogo nasprotniku. To so v vrstah KOŠa izkoristili in si s to priborjeno žogo prisvojili kar dodatnih sedem točk in povedli na 68:61. Priigrano prednost so potem v zadnjem delu rutinirano branili do končnega rezultata 89:77.

Stefan Hribar KOŠ Celovec

orf

Stefan Hribar

„Na začetku smo jih podcenjevali“

Dober začetek sezone za KOŠ v 2. zvezni ligi z zmago in tudi pomembno lekcijo za ekipo, da nobenega nasprotnika nikoli ne smeš podcenjevati, je po tekmi potrdil tudi športni vodja kluba KOŠ Štefan Hribar.