Koševci sodelovali pri mladinskih igrah

S slovesnostjo so se v petek v celovškem športnem parku začele mednarodne mladinske igre „United World Games“. Do nedelje se je pomerilo 9.000 mladih športnikov iz 37 držav v enajstih športnih panogah. Med njimi so bili tudi košarkarji kluba KOŠ Celovec.

Iz vrst KOŠ-a sta sodelovali ekipi U10 in U14, ki se je brez poraza uvrstila v finale, tam pa podlegla moštvu iz Ukrajine. Sezona za mlade košarkarje se bo končala prihodnji teden s taborom Petra Vilfana v Strunjanu.

Uspešna sezona za mlade košarkarje

Posebno za ekipo U14 je bila sezona zelo uspešna: na šolskem prvenstvu je za Slovensko gimnazijo osvojila naslov avstrijskega podprvaka, nato je osvojila še naslov koroškega prvaka, zmagala na mednarodnem turnirju „No borders“ v Novigradu, zasedla tretje mesto na srečanju slovenskih športnikov iz obmejnih dežel v Celju, ta konec tedna pa dosegla drugo mesto na mladinskih igrah „United World Games“ v Celovcu.