Prvi poraz v ligi

Nogometaši Slovenskega atletskega kluba (SAK) so v soboto utrpeli v gosteh pri moštvu Gospe Svete prvi poraz sezone v koroški ligi. Nasprotniki so povedli v prvem polčasu z 2:0 in gostom niso dovolili, da razvijejo svojo igro.

Prva dobra priložnost pet minut pred koncem

Tudi v drugem polčasu SAK ni našel pravega recepta. Gostitelji so imeli še tri zelo dobre priložnosti, katere niso izkoristili. Šele v 85. minuti je SAK imel prvo pravo priložnost, ki jo je izkoristil Ivan Klarič, vendar to tokrat ni zadostovalo in tako so varovanci trenerja Gorana Joliča v trinajsti tekmi prvič odšli pod prho brez osvojene točke.

Jolič: „Več faktorjev za poraz“

Udobno vodstvo na lestvici

SAK ima 32 toč in je prvi na lestvici koroške lige s šestimi točkami prednosti pred amaterji WAC, ki so po vodstvu ob polčasu z 1:0 proti Kotmari vasi še igrali neodločeno 2:2. Tretji je pravtako s 26 točkami sedaj Atus z Borovelj, ki je doma s 3:0 odpravil Velikovec. Četrti je s 24 točkami Lendorf, ki je premagal na tujem zadnjega na lestvici ASV s 3:2.

Pred praznikom bo SAK gostil Treibach

Na 5. mestu pa je sedaj Treibach, ki je že v petek s 5:3 premagal Pliberčane. Že v torek, dan pred nacionalnim praznikom, pride Treibach na stadion SAK v celovški Welzenegg. Tekma SAK - Treibach se bo v torek začela ob 18. uri.