Már a harmadik a Felsőőr

Már a harmadik helyen áll az osztrák labdarúgóbajnokság ötödosztályában a bajnokságot vereséggel kezdő SV Oberwart (Felsőőri Sportegyesület). A kék-fehérek a leutóbbi fordulóban a Rudersdorf/Radafalva ellen győztek simán 5-1-re idegenben és ezzel zsinórban a harmadik sikerüket könyvelhették el.

Kezd belejönni a nyáron kiesett Felsőőr csapata a délburgenlandi csoportban (ötödosztály). A Nagyszentmihály, a Rábakeresztúr után most a Radafalva sem úszta meg a gólesőt, ezúttal ismét 5-t rúgtak a felsőőriek, de a helyzetek alapján akár 10-1 is lehetett volna a végeredmény. A felsőőriek gójait: Farkas,Tegischer (2), Herrklotz és Faszl szerezték. Horváth Róbert edző elégedett volt a csapatával.

SVO

SVO

Jön a Rapid

A következő fordulóban a negyedik helyen álló Stuben azaz Edeháza látogat a felsőőri Inform stadionba, aztán jön a barátságos meccs a bécsi Rapid ellen, és aztán egy újabb rangadó következik, a szintén tavaly a Burgenlandligából kiesett Eberau/Monyorókerék ellen. Horváth Róbert szerint ilyen szempontból nem jön jókor a Rapid elleni meccs augusztus 30-án, szerdán.

Pihenés kacsaúsztatással

Az ötödosztályban a tabellát a Jennersdorf/Gyanafalva vezeti, második a Schlaining/Városszalónak és utánuk következik a Felsőőr. A Rapid elleni meccsre állítólag jól fogynak a jegyek, de hivatalos információt még nem kaptunk. A Felsőőr futballistái vasárnap a hagyományos „Kacsaúsztatással“ kapcsolódtak ki a Pinka mellett.