A Nagymarton a régió legjobb amatőr csapata

A burgenlandi bajnok Nagymarton Amatőrök nyerték a régio legjobb amatőr futballcsapatának kiírt szombathelyi Dr. Rákli Kálmán emléktornát, a döntőben a Nagymarton a Győr-Moson-Sopron megyei bajnok Nyúl csapatát verte 5-1-re.

Annak idején a szombathelyi sportvezető Dr. Rákli Kálmán agyából pattant ki a régió legjobb amatőr csapatát kereső Mitropa-Kupa ötlete, még 27 éve. A neves sportember halála után kapta meg a torna a „Dr. Rákli Kálmán emléktorna“ nevet is. A résztvevők közt minden évben ott van Győr Moson-Sopron és Vas Megye bajnoka, a Burgenlandliga legjobbja és a nyugat-szlovákiai bajnokság nyertese.

Az idei 27. Amatőr Mitropa kupa, melynek elődje még az 1920-as évekre tekint vissza, a nagy esélyes Nagymartoni Amatőrök (Mattersburg Amateure) győzelmével zárult. A nagymartoniak, soraikban az első csapat keretében is megforduló Varga Barnabással, nehezen lendültek csak játékba,a szlovák Nitra Juniors ellen csak 1-1-et játszottak az elődöntőben, végül 11-esekkel 3-0-al jutottak a fináléba. Ott aztán már nem kegyelmeztek a Győr-Moson-Sopron megyei Nyúl csapatának, amely a vasi bajnok Körmend 4-0-ás legyőzésével jutott a döntőbe. Varga Barnabás is betalált egyszer.

A 27. Mitropa kupát történetében másodjára nyerte meg a Nagymarton csapata. A tornát hagyományosan Szombathelyen rendezik, ezúttal a Király Gábor Sporttelep adott otthont a találkozóknak.