Téli íjásztorna Lékán

Az 1991-ben alakult lékai íjászegyesület „Erste burgenländische Bogenschützen Lockenhaus“ hagyományosan évi két nagy tornát rendez a sport kedvelőinek. A téli tornára ma, szombaton került sor a lovagvár melletti tónál, 240 íjász részvételével. Érkeztek egész Ausztriából, de Németországból és Magyarországról is.

Haraga Attila a körmendi Régió Egyesülettől érkezett, hagyományos középkori magyar íjakkal. Már többször vett részt ausztriai tornákon is, ma örült, hogy ismét találkozhat burgenlandi és stájer ismerőseivel.

íjásztorna

longbowarchers.at

A legtöbben hagyományos íjakkal érkeztek

A mai verseny a lékai erdőkben 32 úgynevezett 3D-célból állt, tehát élethű állatfigurák találati zónáira kellett lőni, bizonyos távolságból. A résztvevők csoportokra voltak felosztva, az íjkategóriák alapján: voltak itt résztvevők tradicionális íjakkal, angolszász íjakkal, de voltak különböző vadász-és csigás íjak is.

íjász

Élethű, 3D célok az erdőben

A jelenleg 35 tagot számláló lékai egyesület a tornákon túl kirándulásokat, tematikus rendezvéyneket és szemináriumokat, íj készítő workshopokat is kínál az érdeklődőknek.