PRIREDITVENI KOLEDAR

Koncerte, gledališke predstave, predavanja, diskusije, izobraževanje in še mnogo več najdete v našem koledarju prireditev. Kulturna, izobraževalna in razvedrilna ponudba je na Koroškem bogata - poslužite se je!

TOREK, 20. FEBRUAR

Tinje dom prosvete kapelica Kopeinig  Sodalitas Kapelle Imago divina Marko Ivan Rupnik
sodalitas.at

- Postna meditacija v tinjski kapeli
vodi (v nemškem jeziku): teolog in filozof Christian Stromberger (župnik in rektor izobraževalnega doma v Šentjuriju ob Dolgem jezeru); glasba: Tanja Klančnik (citre); glej tudi 27.02.
Tinje, Dom prosvete - 19:00

SREDA, 21. FEBRUAR

- Predstavitev knjige „Tržaški pogovori"
zbirka intervjujev za "Večer“ od 2003 do 2012; avtorica: Darka Zvonar Predan; z avtorico se bo pogovarjal: Ivo Jevnikar; iz knjige bosta brala: Maja Blagovič in Vladimir Jurc (tržaška igralca)
Celovec, Slovenski knjižni center v Mohorjevi knjigarni - 18:00

- „Usmiljen in milostljiv je Gospod"
predava: nadškof Alojz Uran
Sele, farna cerkev - 18:00

- Predstavitev knjige "An uns, ihr Frauen, ist die Reihe“ - 100 let volilne pravice žensk
izdajateljica: Andrea M. Lauritsch; prispevka v knjigi sta prispevali tudi: Tina Bahovec in Brigitte Entner več...
Celovec, deželni arhiv (St. Ruprechter Str. 7) - 18:30

- „Domovinski večer - volilna priporočila"
sodelujejo: Praprotnice, Karen Asatrian, Emil Krištof, Erwin Riess, Marjan Štikar, Vada, Primus Sitter, Robert Schabus, Dominik Srienc, Dietmar Pickl, Peter Raab, Josef Winkler in mnogi drugi več...
Celovec, Theaterhalle 11 (na sejmišču) - 18:30

ČETRTEK, 22. FEBRUAR

- "Enkolsa"
v okviru gledališkega in lutkovnega festivala Tribuna nastopa: Gledališka šola Šmihel; vodi: Alenka Hain
Celovec, Tischlerjeva dvorana Mohorjeve - 09:00

- "Čuden šolski dan"
v okviru gledališkega in lutkovnega festivala Tribuna nastopa: otroška gledališka skupina SPD Bilka iz Bilčovsa
Celovec, klub Stereo - 10:15

- Odprtje razstave in literarno branje
slike razstavlja in svojo liriko bere: Gustav Januš; glasba: Edgar Unterkirchner; uvod: Michael Hatzenbichler
Šentandraž v Labotski dolini, galerija II (štev. 56) - 18:30

- Iskrica*posneto
predvajanje filmov, ki so nastali v sklopu filmske delavnice Iskrica*posneto 2017
Celovec, kino Wulfenia - 18:30

- "Pravilna uporaba in proizvodnja domačih nativnih olj in njihov pomen za zdravje"
predava: Mirko Hudl
Bistrica pri Šentjakobu v Rožu, kmetija Baumgartner - 19:30

PETEK, 23. FEBRUAR

- "Desni kupe"
v sklopu gledališkega in lutkovnega festivala Tribuna nastopa: gledališka skupina "Sami močni“ Katoliškega prosvetnega društva Šmihel
Celovec, Jazzclub Kammerlichtspiele - 08:15

- „Radovedni slonček"
v okviru gledališkega in lutkovnega festivala Tribuna nastopa: lutkovna skupina "Mladi Celovčani“ Slovenskega kulturnega društva Celovec
Celovec, Tischlerjeva dvorana Mohorjeve - 08:30

- „Sneguljčica in 7 palčkov“
v sklopu gledališkega in lutkovnega festivala Tribuna nastopajo: Lutke Srce iz Dobrle vasi
Celovec, Tischlerjeva dvorana Mohorjeve - 10:00

- „Lepotica in zver"
na gledališkem in lutkovnem festivalu Tribuna nastopa: lutkovna skupina Danica iz Šentprimoža
Celovec, klub Stereo - 10:00

- "Čarovnik iz Oza“
v okviru gledališkega in lutkovnega festivala Tribuna nastopa: lutkovna skupina Katoliškega kulturnega društva Vogrče
Celovec, Jazzclub Kammerlichtspiel - 11:00

Simona Roblek Medeja
kpd_planina_sele

- „Medeja"
v sklopu gledališkega in lutkovnega festivala Tribuna nastopa: Mlajša gledališka skupina Katoliškega prosvetnega društva "Planina“ Sele
Celovec, Jazzclub Kammerlichtspiel - 18:00

- Koncert „Rock 4 Angola"
nastopajo: Nikolaj Efendi & His Temper, Yasmo & Die Klangkantine, Lukas Meschik
Celovec, stereo - 19:30

SOBOTA, 24. FEBRUAR

- "Volxrock Festival"
nastopajo: skupine Mindless, Zen Rodeo, Popwal, Enter The Void, Super Monky, Clane
Celovec, ljudski dom - 18:00

- "Pasji dnevnik"
gostuje: mladinska gledališka skupina SPD Bilka iz Bilčovsa; režija: Sebastjan Starič
Žitara vas, kulturni dom KUMST - 19:00

- "Desni kupe"
gostuje: gledališka skupina "Sami močni“ KPD Šmihel; režija: Alenka Hain
Šentprimož, kulturni dom Danica - 19:30

- Koncert in predstavitev zgoščenke "Die Patriotische"
nastopa: Wiener Tschuschenkapelle (Mitke Sarlandziev - acc, Maria Petrova - perc, Slavko Ninić - voc & git, Jovan Torbica - contrabass, Hidan Mamudov - clarinet, sax, voc)
Trg, Amthof - 20:00

NEDELJA, 25. FEBRUAR

- „Lepotica in zver"
gostuje: lutkovna skupina SPD Danica iz Šentprimoža; režija: Irena Rajh-Kunaver
Šmihel, farna dvorana - 10:00

PONEDELJEK, 26. FEBRUAR

- Aktualnosti iz raziskave vesolja
predava (v nemškem jeziku): Herbert Lichtenegger; glej tudi 05.03.
Tinje, Dom prosvete - 19:00

- Koncert
z balkanskimi, orientalskimi in istrskimi melodijami v jazzovski preobleki nastopa: Tomi Purich Trio (Aleš Ogrin - piano, Peter Smrdel - double bass, Tomi Purich - drums)
Celovec, New Amsterdam Bar (bivši raj) - 20:00

TOREK, 27. FEBRUAR

- Sladkorna bolezen – moderna kuga
predava: Štefan Jelen
Šentlipš, župnišče - 19:00

- Postna meditacija v tinjski kapeli - "Iskanje sreče"
vodi (v nemškem jeziku): teolog in filozof Christian Stromberger (župnik in rektor izobraževalnega doma v Šentjuriju ob Dolgem jezeru); glasba: Janez Gregorič (kitara), Arthur Ottowitz (orglice)
Tinje, Dom prosvete - 19:00

- Davčni nasveti za upokojence
predava: davčni svetovalec Hermann Klokar
Tinje, Dom prosvete - 19:00

- "Spomin daje času obraz"
svojo knjigo predstavlja: Stanko Wakounig
Bilčovs, farni dom - 19:30

SREDA, 28. FEBRUAR

- "Začinjena miza"
tokrat bo diskusijski večer SGZmladine v sodelovanju s prireditvenim nizom "Change the Box“; na podiju bodo kandidati za deželnozborske volitve; tema: Kakšne ideje imajo politične stranke za mlade podjetnike? (v nemškem jeziku)
Celovec, BlueCube (Primoschg. 3) - 18:00

ČETRTEK, 1. MAREC

- Odprtje razstave "Stvarstvo v zrcalu moje duše
umetnica: Mira Blažej; na ogled do 9. aprila
Tinje, Dom prosvete - 19:00

- Postni prti na Koroškem
predava: Ivanka Kronawetter-Starman
Radiše, župnišče - 19:00

- „Samorastniki"
v gledališkem abonmaju "Pogled dlje“ gostuje s komadom Simone Hamer po motivih Prežihovega Voranca: Mestno gledališče Ljubljansko; režija: Eva Nina Lampič
Pliberk, Kulturni dom - 20:00

PETEK, 2. MAREC

- „Streifzüge im Irgendwo"
večer s publicistom in nekdanjim šefom kulturnega uredništva časnika Kleine Zeitung Fridom Hütterjem; moderacija: Horst Ogris
Celovec, Mohorjeva knjigarna - 18:30

- Ekumenski svetopisemski pogovori - "Predrzni Simon"
predava: Igor Vukan; glej tudi 09.03.
Tinje, Dom prosvete - 19:00

- Premiera "Govedina legendarno"
s komadom Milana Jesiha nastopa: teatr Zora; režija Marjan Štikar; nadaljnje predstave: 3., 9., 10., 11. marca (zaželena je rezervacija vstopnic – tel.: 0680/1332112)
Šentjakob, farovž - 19:00

- Literatura ob pol osmih
berejo: Florijan Lipuš, Gustav Januš ter Jakob in Tim Wüster; glasba in petje: Janez Gregorič in Gabriel Lipuš
Ledince, pri Borovcu (Hotel Mittagskogel) - 19:30

- Koncert
nastopajo: Big Band RTV Slovenija in instrumentalno-vokalna zasedba Amala pod vodstvom Imerja Traje Brizanija, romski saksofonist Ferus Mustafov in pevka Mateja Zwitter-Mackenzie
Pliberk, Kulturni dom - 20:00

SOBOTA, 3. MAREC

- Slovensko vodstvo po razstavi "V mesto"
vodi: Mojca Grušovnik-Tratnig; med 14. in 17. uro sledi kreativna delavnica
Celovec, muzej sodobne umetnosti MMKK - 11:00

- Naša vas - stare in nove slike
prezentacija: Tomaž Ogris; glasba: Nuži Wieser
Radiše, kulturni dom - 15:00

- "Opičja uganka ali mamica, kje si?"
v otroškem gledališkem abonmaju Kakajček gostuje: lutkovno gledališče Fru Fru
Šentjanž, k&k - 18:00

- "Govedina legendarno"
s komadom Milana Jesiha nastopa: teatr Zora; režija Marjan Štikar; nadaljnje predstave: 9., 10., 11. marca (rezervacije: 0680-1332112)
Šentjakob, farovž - 19:00

- Dobrodelni koncert "Žarek upanja"
sodelujejo: kvintet Donét, Klangquadrat, Altsteirertrio Lemmerer, plesni studio Kunauer; moderacija: Vladimir Smrtnik
Šmihel, ljudska šola - 20:00

- Koncert "Od Pliberka do Traberka"
Obirsko, pri Kovaču - 19:30

NEDELJA, 4. MAREC

Arihova peč pohod spominski zimski
nk

- 40. Zimski pohod "Arihova peč"
odhod je pri Polancu na Čemernici (Hodnina) nad Šentjakobom med 9. in 12. uro; pohod vodi po označeni poti mimo partizanskega bunkerja do planinske koče SPD Celovec na Bleščeči (1.084 m) in nazaj mimo Ressmannove lovske koče spet do Polanca več...
Šentjakob v Rožu, štart: na Čemernici - od 9:00 dalje

- Molitveni shod v kapeli Doma v Tinjah
mašuje: rektor Jože Kopeinig
Tinje, Dom prosvete - 18:00

PONEDELJEK, 5. MAREC

- "CHEOPS“ - eksoplaneti pod drobnogledom
predava (v nemškem jeziku): Harald Ottacher
Tinje, Dom prosvete - 19:00

TOREK, 6. MAREC

- Odprtje razstave "Farbräume
umetnica: Esther Wendt; na ogled do 24. aprila
Tinje, Dom prosvete - 19:00

ČETRTEK, 8. MAREC

- „Bäuerinnenkabarett"
s kabaretom v nemškem jeziku nastopajo: "Die Miststücke"
Šentjanž, k&k - 20:00

PETEK, 9. MAREC

- Ekumenski svetopisemski pogovori - "Skala cerkve"
predava: Igor Vukan
Tinje, Dom prosvete - 19:00

- "Govedina legendarno"
nastopa: teatr Zora; režija Marjan Štikar; tudi še 10. in 11. marca (rezervacije: 0680/1332112)
Šentjakob, farovž - 19:00

SOBOTA, 10. MAREC

- Mednarodni dan žena - 75. obletnica Zveze slovenskih žena
pozdravne besede: predsednica ZSŽ Milka Kokot; slavnostni govor: slovenska obrambna ministrica Andreja Katič; glasba: ŽPZ Kombinat iz Ljubljane, tamburaška skupina Starabanda iz Hodiš
Celovec, Mladinski dom - 14:00

- "Sneguljčica"
nastopa: lutkovna skupina »Srce« iz Dobrle vasi
Velikovec, kulturna dvorana PD Lipa (cesta 2. maja 10) - 17:00

- "Govedina legendarno"
nastopa: teatr Zora; režija Marjan Štikar; še 11. marca ob 15. uri (rezervacije: 0680/1332112)
Šentjakob, farovž - 19:00

- Koncert "Od Pliberka do Traberka"
Pliberk, Kulturni dom - 19:30

NEDELJA, 11. MAREC

Koroška poje
logotip/kkz

- Koncert "Koroška poje"
nastopajo: MePZ J.P. Gallus, zbor nižje stopnje Slovenske gimnazije, kvintet Donét, MePZ Podjuna, New Times Jazz Combo, tamburaški ansambel Loče, Gabriel Lipuš (tenor) in Elisabeth Väth-Schadler (klavir), Dekliški zbor Zavoda sv. Stanislava iz Ljubljane, MePZ F.B. Sedej iz Števerjana;
Celovec, Dom glasbe - 14:30

- "Govedina legendarno"
nastopa: teatr Zora; režija Marjan Štikar; (rezervacije: 0680/1332112)
Šentjakob, farovž - 15:00