PRIREDITVENI KOLEDAR

Koncerte, gledališke predstave, predavanja, diskusije, izobraževanje in še mnogo več najdete v našem koledarju prireditev. Kulturna, izobraževalna in razvedrilna ponudba je na Koroškem bogata - poslužite se je!

PETEK, 25. MAJ

- Dolga noč cerkva
med drugim: ustvarjalni program za otroke v Pastoralnem centru/ župnija sv. Cirila in Metoda (18:30-19:30); opazovanje netopirjev v stari cerkvi v Šentilju (20:00-22:00); evergreen-glasba v farni cerkvi v Pliberku (19:30-20:30; sodelujejo: Veronika Gerdey - klavir, Verena Jamer - prečna flavta, Norbert Haimburger - kitara, Helmut Krop - tolkala; nato: mladinska maša s skupino Emanuel&Ti in birmanci)
po vsej Avstriji, zvečer in ponoči več...

SOBOTA, 26. MAJ

- Praznik češenj
češnje, vino in pršut iz Goriških Brd, salama iz Podjune; tudi 27.05.
Beljak, trg Hansa Gasserja - od 9:00 do 14:00

Pohod Unikum Vrata
unikum.ac.at

- „Zvok & sozvočje"
pri simfoničnem pohodu od Vrat v Podklošter sodelujejo: Paul Gulda (klavir in glasbeno vodstvo), Trio EtnoploČ in Topolovska minimalna Orkestra; odhod ob 9. uri v Celovcu, mogoč je tudi oseben prihod, prijava je obvezna; tudi v nedeljo več...

Prisluhnite: poslovodja Unikum-a Emil Krištof o pohodu

Vrata, mejni prehod - 10:00

- "Science Days"
dan znanosti v Hiši eksperimentov v centru Expi na Kočuhi s celodnevnim sporedom, delavnicami in predavanji več...
Kočuha, Hiša eksperimentov Expi - od 13:00 dalje

- Pohod po Sinah
pohod Volilne skupnosti Bistrica v Rožu po Sinah, otroci so izdelali tablice s hišnimi imeni in jih bodo predali hišnim lastnikom; za zaključek bo "mavžna“ pri Urbanu
Sine, zbirališče: krajevni napis - 15:00

- Premiera „He Duda!"
gledališka predstava teatra KuKuKK v nemškem jeziku za otroke od 4. leta; igrata: Michael Kristof-Kranzelbinder, Christian Krall; glasba: Mathias Krispin Bucher; režija: Nika Sommeregger; tudi 27.05. več...
Celovec, Kammerlichtspiele - 16:00

- Majniška pobožnost s petimi litanijami, nato koncert Marijinih pesmi
sodelujejo: pevske in instrumentalne formacije iz šentiljske fare in bližje okolice
Šentilj, farna cerkev - 18:30

- Predstavitev knjige "Wiener Auferstehung"
avtor romana: Andreas Pittler; glasba: Mirko Šlibar (piano, akordeon), Roman Verdel (flavta)
Trata pri Borovljah, pri Cingelcu - 19:00

- Koncert "...in sapice pihljale krog naju so ljubo..."
nastopajo: MePZ Podjuna, Mlada Podjuna, MePZ Peca
Pliberk, Kulturni dom - 19:30

- Bralni večer "Literatura v muzeju"
iz svojega romana "Engel des Vergessens“ in iz nove pesniške zbirke bere: Maja Haderlap
Breg pri Rožeku, keltski muzej - 20:00

Matakustix Wrulich
orf

- Koncert skupine Matakustix
Železna Kapla, farna dvorana - 20:30

NEDELJA, 27. MAJ

- „Zvok & sozvočje"
pri simfoničnem pohodu od Vrat v Podklošter sodelujejo: Paul Gulda (klavir in glasbeno vodstvo), Trio EtnoploČ in Topolovska minimalna Orkestra; odhod ob 9. uri v Celovcu, mogoč je tudi oseben prihod, prijava je obvezna več...
Vrata, mejni prehod - 10:00

- Literarni zajtrk
sodelujejo: Ingeborg Strauß, Helga Huber-Lerchster, Lidija Golc in učenci glasbenih šol
Radiše, kulturni dom - 10:30

- Podelitev literarne nagrade Humberta Finka
nagrado prejme: Gustav Januš; lavdatorka: Cvetka Lipuš
Celovec, Musilova hiša - 11:00

- Slovenske šmarnice pri Gospe Sveti
spored: 12:00 - sv. maša v slovenščini (mašuje: Jože Kopeinig); 14:00 - duhovni koncert (pojeta: cerkveni zbor iz Šentvida v Podjuni, Akademski pevski zbor Alojzij Mav iz Ljubljane); 15:00 - slovesna šmarnična pobožnost (vodi: župnik Hanzej Rosenzopf; nagovor: nadškof v pokoju Alois Kothgasser); nato: agapa na prostem; sodelujejo: pritrkovalci iz Goriških Brd, nabijalci iz Kazaz več...
Gospa Sveta, stolnica - 12:00, 14:00, 15:00

- Tekma koscev in Praznik češenj
češnje, vino in pršut iz Goriških Brd, salama iz Podjune; kulturni spored oblikujejo: MoPZ Franc Leder Lesičjak, MoPZ Valentin Polanšek, MePZ Svoboda - Pragersko, Podjunski trio Lipusch
Čepiče, pri gostišču Juenna - 14:00

- Koncert in branje
sodelujejo: Mladi Akzent, otroški zbor Rož’ce, šolski zbor Šentlenart, mladinska igralska skupina Dobrač, Jaka Slavkov (prečna flavta), Jakob Mikl in Heimo Platzner (harmonika), Mili Hrobath
Ločilo, pri Gamsu (drž. Mikl) - 14:30

- "He Duda!"
gledališka predstava teatra KuKuKK v nemškem jeziku za otroke od 4. leta; igrata: Michael Kristof-Kranzelbinder, Christian Krall; glasba: Mathias Krispin Bucher; režija: Nika Sommeregger več...
Celovec, Kammerlichtspiele - 16:00

- Marijino petje
sodelujejo: MePZ Gorotan iz Šmihela, "Die Chorherren“, vokalna skupina „Lipa"
Šmihel, farna cerkev - 19:30

TOREK, 29. MAJ

- Spominski večer ob 25-letnici smrti Pavleta Zablatnika
sv. mašo pevsko oblikujeta: verkveni zbor Bilčovs, cerkveni otroški zbor Melodija; po maši: polaganje venca na grob ob farni cerkvi v Bilčovsu (govor: Miha Vrbinc; pevski okvir: MePZ Bilka); nato srečanje v rojstni hiši Pavleta Zablatnika (1912–1993) v Bilnjovsu (recital: dijaki in dijakinje Slovenske gimnazije)
Bilčovs, farna cerkev - 18:00

- Predstavitev knjige "Karantanija"
avtor knjige "Karantanien - slawisches Fürstentum und bairische Grafschaft“ je: zgodovinar in arheolog Paul Gleirscher
Celovec, deželni arhiv - 19:00

SREDA, 30. MAJ

- „Die Erfindung Österreichs"
v nizu "Literatura za vse“ predava: Reinhard Kacianka
Celovec, Mohorjeva knjigarna - 18:30

ČETRTEK, 31. MAJ

- Koncert „Bom dia, Angola"
nastopajo: Otroški zbor Danica, Tambula, Klika, Tamika, Dekleta Smrtnik, MoPZ Valentin Polanšek
Šentprimož, kulturni dom - 14:30

PETEK, 1. JUNIJ

- Knjige mojega življenja
gost: Lojze Peterle; glej tudi 14.6.
Celovec, Mohorjeva knjigarna - 17:00

NEDELJA, 3. JUNIJ

- Blagoslovitev obnovljene cerkve
sodeluje: krški škof Alois Schwarz
Obirsko, cerkev sv. Lenarta - 15:00

SREDA, 6. JUNIJ

- "Eyes and ears"
sodelujejo: šolarji in šolarke glasbenih šol iz Slovenj Gradca (SLO) in Pliberka; vodenja v nemškem in slovenskem jeziku ob glasbeni spremljavi
Pliberk, muzej Wernerja Berga - 19:00

ČETRTEK, 7. JUNIJ

- Predstavitev knjige "Avstrijska zgodovina"
o knjigi bosta spregovorila: univ. prof. Ernst Bruckmüller (avtor knjige), univ. prof. Peter Vodopivec (urednik knjižne zbirke "Zgodovina držav in narodov“); o Slovenski matici bosta spregovorila: Janez Stergar (podpredsednik), Ignacija Fridl Jarc (urednica)
Celovec, Haček - 18:30

SOBOTA, 9. JUNIJ

- „Čas življenja...“ - koncert ob 35-letnici skupine Akzent
sodelujejo: „Akzent“, „Mladi Akzent“, Tonč Feinig & Band
Ledince, kulturni dom - 20:00

NEDELJA, 10. JUNIJ

- Koncert „Petje združuje“ - 20 let Argentine
nastopajo: MePZ PD Sele, MePZ Jakob Petelin Gallus, kvintet Smrtnik, trio Drava, otroški zbor PD Sele, mladinski zbor PD Sele
Sele, farni dom - 18:00

ČETRTEK, 14. JUNIJ

- Knjige mojega življenja
gost: Hubert Patterer
Celovec, Mohorjeva knjigarna - 18:00

PETEK, 15. JUNIJ

- Poletni koncert
nastopajo: otroški zbor Srčki, Sweethearts; Glasbena šola - oddelek Dobrla vas, kvartet Nomos, MePZ Srce; posebni gost: Adi Smolar
Dobrla vas, kulturni dom - 20:00

SOBOTA, 16. JUNIJ

- 26. Festival Suha
nastopajo: Klapa Armorin (Hrvaška), KOR Vocalensemble (Italija), „Die ChorHerren“, Dravograjski sekstet (SLO), Oktet Suha; že dan prej, 15.6. ob 20. uri, bo koncert v cerkvi sv. Vida v Dravogradu v Sloveniji
Suha, grad - 20:30

PONEDELJEK, 18. JUNIJ

- Predstavitev knjige „Na izpostavljenem mestu"
o življenju in delu prof. Viljema Černa (1937-2017) iz Benečije v Italiji bosta spregovorila: Rudi Pavšič (predsednik Slovenske kulturno-gospodarske zveze), Igor Tuta (urednik knjige)
Celovec, Haček - 18:30

SOBOTA, 23. JUNIJ

- Open Air - Arena 18
nastopajo: Vlado Kreslin in Mali Bogovi, "Willi Resetarits und der Stubnblues"
Šentjanž v R., k&k - 20:00