Alig maradt esélye a Felsőőrnek

A felsőőri labdarúgóklub úgy tünik folytatja az előző szezonban megkezdett mélyrepülést és idén ismét egy osztállyal lejjebb kényszerül. A Burgenlandliga tegnapi mérkőzésén a Felsőőr 4-2-re kikapott hazai pályán a közvetlen vetélytárs Wimpassingtól és ezzel gyakorlatilag már csak matematikai esélye maradt a bennmaradásra.

Horváth Róbert edző fiai a 78. percig reménykedhettek, addig ugyanis 2-2 volt az állás, a végén azonban a vendégeknek minden sikerült, a Felsőőrnek semmi. A Felsőőr az utolsó pillanatig küzdött az egyenlítésért, noha az egy pont is nagyon kevés lett volna számukra. A hosszabbításban a Wimpassing megadta a kegyelemdöfést. az újabb vereség azt jelenti, hogy a Felsőőr csak egy esetben maradhat benn: mindkét hátralévő meccsét meg kell nyernie, úgy, hogy a 14. Eberau eközben egy pontnál nem szerez többet. Nem túl valószínű forgatókönyv.

Horváth Róbert

Horváth Róbert Facebook

Horváth Róbert edző

A héten eldőlt, hogy a burgenlandi első osztályból három csapat esik ki. Ez nem jó hír a Felsőőr szempontjából, amely nem tud elmozdulni a harmadik kieső pozíciót jelentő, 15. helyről. Nagyon úgy fest tehát, hogy a Felsőőr jövőre a burgenlandi másodosztályra készülhet. Az egyetlen remény a városban az, hogy az anyagi háttér a főszponzor jóvoltából most már stabil és így nem lebeg folyamatosan A Damoklész-kard a klub fölött.